Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom otthoni gyorsító...

Telekom otthoni gyorsító opció adat korlát?

Figyelt kérdés

Akik rá vannak szorúlva a mobil internetes gyorsító opcióra azok milyen adat korlátokkal kell hogy számoljanak? Tegnap közel 30 mbit le 10 feltöltésem volt.

Ma töltöttem steamen kb 10 gigát és le vagyok korlátozva 10~ mbit le 3~mbit feltöltésre. Napi adatkorlát van vagy havi? Valaki tudja hogy müködik ez részletesebben?



2018. márc. 28. 19:03
 1/8 A kérdező kommentje:

telekamu csak ennyir ír róla:


* Rendeltetésszerű használat: A szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás

céljait (rendeltetésszerű használat) szolgálja, így folyamatos, nagy mennyiségű adat

fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb,esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását

szolgáló, a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását

veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az Előfizető a rendeltetésszerű

felhasználástól eltérően, olyan módon használja a Szolgáltatást, amely a szolgáltató

hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a Szolgáltató a

felhasználástól függően jogosult a forgalom lassítására,korlátozására.

2018. márc. 28. 19:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen módon nem szoktak korlátozni, ha korlátoznak azt észre vesszed, mert akkor 1-2 Mbps.

Ez inkább csak a hálózat terheltségének változása, ha csúcs időben nézed előfordulhat hogy töredékére esik vissza.

Nekem is általában 30/10 de van mikor 2~3 Mbps -re is le lassul.

2018. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem mobil internetről van szó, hanem otthoni vezetékes internetről amit LTE mobil hálózattal gyorsítanak. Azt vettem észre hogy az LTE része korlátozva lett 10-15 gb letöltés után. Erről van szó:

[link]

2018. márc. 28. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy mobil hálózat terheltségétől függ.
2018. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon töltök le mostanában, viszont van HBOGo-m, é.s azon elég megnézni egy filmet, hogy a végére már le is álljon a gyorsító. Ilyenkor áramtalanítok, ha mákom van, visszaáll, ha nincs, akkor várok. Vagy hibát jelentek. Dühítő nagyon, de nem tudok mit csinálni, ebben a házban csak 1megás net van :(
2018. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mostanában nem korlátozzák. De azért az nagyon dühít engem is, hogy miközben orrba-szájba reklámozzák a Gigabites, meg a 2 Gigabites netet, addig mi "1 megabitesek" rá vagyunk erre a sz.rra szorulva, ami persze olyan instabil, mint annak a rendje. Amennyi pénzt belefektetnek ezekbe a gigabites technológiákba, annyiból nyugodtan fejleszthetnének falun is, hogy legalább egy 20/5-ös sebesség jöjjön, de az stabilan, korlátlanul, vezetéken, gyanítom, sokkal kisebb beruházás lenne. Szerintem össze kéne fognunk.
2018. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most kapaszkodj meg, én még csak nem is vidéken lakom, hanem a kilencedik kerületben, de pont egy olyan sarkában, ahol kevesebb a lakóház.

Amúgy kb 5 hete volt egy modemcserém, akkor azt mondta a szerelő, hogy volt valami gond a modemekkel, feltörték a nem tudom mit, de most ezt a hibát kiküszöbölte a Huawei, és egyébként a csere óta stabilan megy 30-50 között a net. Pedig töltök is le majd minden nap.

2018. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Update,hátha valaki idetéved a jövőben.

A telekom azóta városomba bevezette az optikát CAT5 ös kábel. Így ennyi év szenvedés és frusztráció után végre azt kapom amiért fizetek.

2019. febr. 16. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!