Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez törvényes? Néhány éve a...

Ez törvényes? Néhány éve a neten beregisztráltam magam egy hírlevélre a GruppenLotto nevű oldalon. Később rájöttem, h. nagyon nem érdekel, itt nyerni nem lehet, és hogy csak lenyúlás az egész (fizessek be, aztán ki tudja, h. történik a sorsolás).

Figyelt kérdés

Ezért a leiratkozásra klikkeltem, + nehezítés, h. utána még be kell lépni az e-mailcímemmel...

Az oldalon azt az infót találtam, h. még van a'számlámon' pénzösszeg (a regisztrációkor adták, néhány 100 Ft), és amíg 'el nem fogy', addig nem törölhetem magam.

Van erre valamilyen jogszabály (hogy bármikor szabadon törölheti magát az ember egy hírlevélről)? Hová lehet fordulni?

Naponta spam-elnek, néha többet is.Nem biztos, h. jó témába tettem, de nem találtam jobbat.

Azt most nem kérem, h. úgy kell nekem, mert milyen hülye vagyok, és ilyesmin senki sem nyer. (Korábban nyertem már levásárolható pénzösszeget webshopban, használati tárgyakat, könyvet, bögrét, kozmetikumot, hátizsákot, étkészletet, ajándékcsomagot, ill. wellness-üdülést, stb.)



2018. ápr. 3. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen törvényellenes, nem köthetnek magukhoz ilyen módon.

Mail-ben el lehet érni őket?

2018. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

7. Leiratkozás


(a) Bármikor leiratkozhat a 6. pont (d) bekezdésében írt e-mail üzenetekről, amire az e-mail üzenetek láblécében található leiratkozási link áll rendelkezésére,

vagy az Ügyfélszolgálaton keresztül is kérheti a leiratkozást. Vegye figyelembe, hogy a Fiókjával vagy Számlájával, valamint vásárlásaival vagy Részvételi

Díj fizetésével kapcsolatos fontos információkat a szolgáltatás biztonsága érdekében továbbra is elküldhetjük.


(b) E-mail üzenetek küldését az Oldal eszközeivel is felfüggesztheti vagy szükség esetén újra engedélyezheti, a Fiókom menüpont Személyes adatok részében.


6. pont (D) pontjában ezt írják:

(d) Felhasználó Oldalon megadott e-mail címét felhasználhatjuk arra, hogy arra ajánlatokat, promóciókat, kedvezmény kuponokat, hírlevelet, az Oldallal

kapcsolatos híreket vagy termék ajánlatokat küldjünk.


[link]


Az 1. pont (E) pontjában írják, hova lehet írni nekik, nem tudom ilyen kérdésekben is lehet -e írni.


Ha nincs megoldás, akkor az e-mail fiókodban állíts be egy szűrőt, ami minden, arról a címről érkező levelet automatikusan töröl.

2018. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akartam arra pazarolni az időt, azt hittem, néhány klikkel megúszom - úgy, mint más oldalaknál, ha már nem releváns a számomra. Egyébként azt gondolom, az üszi pont ezt írná vissza.

Eddig kértem új jelszó, h. belépjek, aztán próbáltam minden, gondolom szándékosan eldugott gombot/ linket megtalálni: Fiókom/ Személyes beállítások/ E-mail beállítások, ott van 6féle(!) értesítő/ hírlevél.

Az utolsóról az írja:


"Számlámmal kapcsolatos levelek:Nem mondható le.*


A számláddal, jelszó változtatással, egyenlegeddel, játékra való jelentkezéseddel kapcsolatos fontos információk.


* Ez a típusú üzenetküldés a jellege miatt nem mondható le. Amennyiben szeretnéd véglegesen törölni a regisztrációdat, úgy menj a Fiókom menübe és válaszd ki a Számla beállítások menüpontot, ahol a Számla átmeneti felfüggesztése vagy a Számla végleges bezárása lehetőségek állnak rendelkezésedre."


Nagy nehezen újabb jelszó megadással sikerült (pedig már be voltam lépve...)

Most visszamentem a hírleveles útvesztőbe. Mit ad isten, újból be kell lépnem, és amikor megpróbálnám, ez írja:


"Ez a fiók fel van függesztve, így a belépés lehetősége szüneteltetve van. A belépést kizárólag az Ügyfélszolgálat engedélyezheti újra. Vedd fel a kapcsolatot Ügyfélszolgálatunkkal a láblécben található Kapcsolat menüpontban írt bármilyen módon."


Tehát mégsem engedik, h. lemondjam. Eltelt fél óra, és fél évet öregedtem. Hogy az a....

2018. ápr. 3. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem törvényes a dolog, de az ilyen "szolgáltatókkal" nem sokmindent tudsz tenni. A legjobb, ha tiltólistára teszed az email címüket és akkor a spam mappába se kerül semmi, hanem alapból törölni fog mindent.
2018. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még senkitől sem 'tiltottam le'/ töröltem leveleket - ez lesz az első eset...

(pedig több, mint 20 éve van különböző emailcímem)

2018. ápr. 4. 02:08
 6/7 anonim válasza:
Egyszerűen tudod törölni a regisztrációt! Belépés után a Fiókom menüre kattintva jön egy képernyő, azon meg kell keresni lent a "Személyes beállítások / Számla beállítások" menüpontot és itt lehet a "Számla végleges bezárása" résznél megszűntetni a regisztrációt.
2022. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én írtam nekik, megkérdeztem, hogy ha nincs az adatbázisban az email címem mégis miért kapok én még maileket: Azt írták, hogy előre időzitetek a mailek, valszeg még egy ki mehetet, de többet biztos, hogy nem fognak küldeni :D
2022. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!