Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sajnos az internet szolgáltató...

Bennny12 kérdése:

Sajnos az internet szolgáltató 10 mb/s ot tud maximum nyújtani. Arra hivatkozva, hogy nem bírja el a kábel. Ha én fizetném, hogy újra húzzák . Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Cat 6 os kábelre gondoltam. 1-2 km er hosszan. Lehetséges e ez?

#internetszolgáltató #internet fejlesztés #10mb/s
2018. ápr. 22. 17:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: Én voltam az utolsó a környéken aki tudott csatlakozni a környéken. Tehát biztos lenne rá másnak is igénye erre
2018. ápr. 22. 20:29
 12/15 anonim ***** válasza:

Amikor megvettük a házat, be volt kötve a vonalas telefon. Kértük a netet és az IPTV-t, kijöttek és az oszloptól a házig behúztak optikai kábelt. Nem kellett érte fizetni (igaz, csak 40 méter a távolság), hoztak elosztót és set top boxot is. DSL 10, nekünk megfelel, 20-at nem tudtak adni. (Telekom).

Nálad is megoldhatnák a cég költségére, de ezt nehéz elérni, sok nekik az 1-2 km.

2018. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Fingkirály ***** válasza:

Ekkora távolságnál már durván bérelt vonalnak számít a dolog, és nem lesz valami olcsó (pláne hogy igen, ekkor már üvegszáloptikát fognak kihúzkodni, a kis telkedre telepítenek NT-t, médiakonvertert, mindent), már csak a havi díja sem. Főleg, hogy ilyen módszerrel (már ha nem száll be senki a környékről) gyakorlatilag egy saját fővonalad van, amit CSAK TE használsz, és általában a maximum sávszélesség egyenlő lesz a garantálttal is.


No meg az egyéb nyalánkság, hogy - igaz, többnyire csak üzleti ügyfeleknél van ilyen, mert úgy mégdrágább, ilyen többszázezer forint is lehet _havonta_ - saját bérelt fővonallal akár olyan szerződést is köthetsz, hogy évente nem lehet összesen 1 óránál több kiesésed (különben ingyen volt a móka)...

2018. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Akkor inkább csinálok ado- vevő tornyot azt átlövöm az internetet egy havertól pár uccányira.Mert a szolgáltató azt mondta ,hogy ha ez nem megfelelő akkor ennyitse kapok
2018. máj. 2. 22:21
 15/15 anonim ***** válasza:

Azert azzal az 'ado-vevo toronnyal' csak ovatosan, elvileg ugyanis nem sugarozhatsz semmit csak ugy bele az eterbe akarmilyen frekvencian.


2 bridge mode-ra kapcsolt wireles AP-val, meg ket jo iranyitott antennalval parszaz metert meg tudsz kuldeni, de meg a jelenlegi 10Mb/s sem biztos hogy menni fog, idojarastol fuggoen, a pinged is fortelmes lesz. Ha esik az a baja, ha fuj a szel az a baja, es se az antenna, se az AP nem 2 filler.

2018. máj. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!