Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ennyire le vagyunk követve a...

Ennyire le vagyunk követve a közösségi hálózatokon?

Figyelt kérdés

Facebookon oldalt az elérhető embereknél általában azokat az embereket dobálja ki feljebb, akikkel sűrűbben beszélgetek. Van instagramom is, és van egy személy, akit nem követek, és ő sem engem, de rákeresek keresőben, és követem a történéseit.

Ez a személy facebookon ismerősöm, és egyfolytában ott van fent, az elérhető embereknél, akikkel sűrűbben beszélgetek.


Nem túl nagy dolog, de mégis, véletlen lenne csupán, hogy pont akkortól jött fel facebookon, mikortől instán nézegettem?


És ugyan így a hirdetések is. Rákeresek valamire google-ben, és másnap már azok a hirdetések bukkannak fel mindenhol...



2018. ápr. 25. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire. Eleve a facebook és az insta egyazon cég tulajdona, tehát semmi meglepő nincs abban, hogy keresztbe-kasul linkelnek egymásra.

Másrészt, a keresési előzményekből, a lájkokból, egyéb adatokból profilt építenek rólad olyan cégek, mint a Facebook, a Google, és mások is. Ezeket az adatokat felhasználják személyre szabott reklámok megjelenítéséhez.

2018. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a resze gondolom tetszik, hogy ingyen hasznalod. Igy fizetsz. A programozok sem mondjak otthon, hogy bocs gyerekek bem eszunk, mert apa ingyen dolgozik a facebooknal.
2018. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!