Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Körülbelül 15 napja semmi hír...

Körülbelül 15 napja semmi hír az aliexpressről rendelt csomagomról. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Rendeltem pár terméket az aliexpressről. Szépen fel is adta az eladó, Ausztriáig semmi gond nem volt. április 19.-én a nyomkövetés szerint el lett küldve a célországba. Azóta se híre se hamva. Írtam eladónak, azt mondta nem tud mit csinálni, azt látja amit én. Írtam a postának is, akik egy sablonszöveget küldtek, hogy kezdjem el kerestetni az eladóval, mert az ő rendszerükben nincs. Sajnos eddig jutottam az ügyintézéssel. Lassan meg kéne érkezni az ali szerint. Valami ötlet?

2018. máj. 6. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összes csomagnál így megy ez. Valódi nyomkövetés, csak a fizetős (pl. DHL) csomagkézbesítés esetén van. Ha nem regisztráltként jön, akkor sokszor még arról sincs visszajelzés, hogy elhagyta az országot. Ha pedig sima regisztráltként, akkor 10-ből kétszer küldenek olyan üzenetet, hogy megérkezett az országba, a többi alkalommal pedig csak kézbesítés után 1-4 nappal elkezd cseszegetni az Aliexpress, hogy jó lenne már visszaigazolni hogy megérkezett a csomag.


Amúgy mostanában nagyon lassan jönnek a regisztrált csomagok. Már vagy 1 hónapja nem is vettem át olyan csomagot, ami az átlagos 19-27 napon belül érkezett volna meg, mindig késnek. A nem regisztráltak viszont ideérnek 2-3 hét alatt.

2018. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az Alitól még nem veszett el csomagom 5 év alatt, de olyan már volt, hogy 3 hónapot késett.
2018. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tavaly óta sokat esett a színvonal. Amíg 2017-ben átlagosan 10-20 nap alatt ideértek a csomagok, idén ritkaságszámba megy, ha valamelyikre nem kell a minimum 1 hónapot várni. (Jelenleg a március végén rendelt dolgaim miatt malmozok, a jövő héten járnak le a határidők. Eddig a leghosszabb ideig - 4 hónapig - utazott egy csomagom.) Már csak olyan szállítási móddal rendelek, ahol ténylegesen nyomon lehet követni az áru útját, és a postásnak alá kell íratnia az átvételi elismervényt.
2018. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Időközben, május 11.-én státuszt váltott, belfoldi feldolgozásra továbbítva címszóval, tehát a jövő héten akár meg is kaphatom?:D (amúgy április 19.-én ausztriából továbbították a track szerint,nem tudom merre járt a majdnem 1 hónap alatt)
2018. máj. 13. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!