Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a Facebook-on bejelölök...

Ha a Facebook-on bejelölök valakit az pontosan mire jó? Ti csak szoros barátságokat, barátokat, vagy ismerősöket is bejelöltök, netán azt is, akit ti ismertek, de ő nem titeket?

Figyelt kérdés

2018. máj. 9. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Akármennyire is meglepő, ismerkedésre jó az, ha bejelölsz valakit. Mondjuk ha engem kérdezel, ez egy erősen torzított, érzelemmentesített módja az ismerkedésnek, de kinek mi. Egyébként én senkit nem jelölök be, ha akarnak úgyis megtalálnak. Akinek kell, annak megadtam a számomat vagy esetleg tudják hol lakom stb... Facebook-on meg csak ismerősök látnak rólam bármiféle picit is személyesebb adatot (pl az említettek). Persze nyilván egyénenként eltér az, hogy ki kit jelöl be, összefoglalva hogyan kezeli a közösségi oldalakat. Ha pedig az általános igazságra vágysz, azt már leírtam az első mondatommal.
2018. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért kérdezem, mert a bejelölés gombra az van írva, hogy barát. De a barát és az ismerős az más. Ugyanakkor mire jó a bejeleölés? Gondolm leginkább azt befolyásolja, hogyha megosztok valamit azt ki látja. Vagy ez is módosítahtó, tehát csinálhatok csoportokat, vagy valaki lehet a barátom, de mégis letilt? Szóval proaktikusan hogy van ez? Én arra akarom használni a Facebook-ot, hogy eljutassak információt rendszeresen egy nagyobb ismerősi körnek, de nem akarom, hogy egyébként ott üzengessenek nekem, és azt higyjék, hogy állandóan fent vagyok és olvasom az üzeneteiket. Ezt valahogyan tudnám jelezni mindenkinek?
2018. máj. 10. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Az "Ismerősnek jelölöm" gomb. Arra nyomva tudod bejelölni, illetve tudod külön csak követni is. Alapértelmezetten ha bejelölsz valakit és az visszaigazol, akkor követni is fogod. Egyébként nem keversz össze valamit? Mondjuk a láthatósági beállítások? Vagy nem tudom.
2018. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismeretleneket nem jelölök be, meg nem is fogadom el, de ettől függetlenül elég sok olyan ismerősöm van, akikkel már egyáltalán nem tartom a kapcsolatot.

Volt osztálytársak, iskolatársak, meg munkatársak többnyire. Ismerőseim Facebookon, de egyáltalán nem beszélek velük. Max egy szia ha az utcán összefutunk.

2018. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Az "Ismerősnek jelölöm" gomb"

jó de nekem angolul van, akkor ezek szerint valahol át lehet álltani magyarra? hol?

2018. máj. 10. 19:32
 6/8 A kérdező kommentje:

"illetve tudod külön csak követni is"


Tehát az ismerőst azt mindig követem?


És a követés mit jelent, hogy minden posztját látom, megküldi?

2018. máj. 10. 19:33
 7/8 A kérdező kommentje:

"Ismeretleneket nem jelölök be"


nyilván, ezt gondolpm senki nem teszi. De én azt kérdeztem azt bejelölöd-e, ha te ismered, de nem tudo hpogy ő ismer-e téged, vagy tudod biztosan hogy nem. Pl. hetente látod előadását, de soha nem mentél oda hozzá és nem ismer téged.

2018. máj. 10. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, az ilyenhez én oda megyek és ha szükséges akkor bejelölöm. Én magamból indulok ki, és nem is az, hogy nem veszem jól ha gyakran lát és bejelöl, de azért nem épp a kedvencem mivel ez szerintem nem így működik. Először személyes ismerkedés, utána kapcsolattartás (ha kell facebook-al).


A követéssel nem feltétlen, de értesülhetsz az ő tevékenységéről, megjelenhet tőle bármi a te idővonaladon. Ha nem követed az ilyeneket értelemszerűen nem fogod látni az idővonalon.


A nyelvet kapásból ahogy belépsz a fiókodba ott tudod megváltoztatni. Vízszintesen az oldal közepén, függőlegesen kicsit jobbra, az alatt az oszlop alatt, ahol a "Történetek" és az "Azonnali játék" van.

2018. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!