Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassu a WiFi?

Miért lassu a WiFi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most váltottam 250megás netre, amit kábelen meg is kapok viszont wifin keresztul nem. Nem is várom el hogy elérje a 250-et, viszont ugyanolyan gyenge eredményeket kapok mint 50megánál. Csomoszor fenállt az a problemam hogy a WiFin nem volt internet, hiaba voltam rajta, ilyenkor átmentem a másik hálozatomra (2 volt) és cserelgettem oket. Most kaptam uj modemet nettel egyutt, és most 3 2.4Ghz-es wifi megy és egy 5Ghz-es. De ezek se jok. Egyenlore tesztelem oket utana ami nem kell lekapcsolom, nem kell aggodni emiatt. Egy videot nem tudok lejátszani olyan szr a net, 5Ghz-en neha kapok rendesen netet, egyszer nem, ha igen, akkor is messenger meg appok nem kuldenek értesitést, ez ping problema lehet vagy nem tudom. Router beállitásokat is állitgattam de nem tudom mit kéne meg tennem hogy jok legyenek és stabil legyen a hálozat, panelban lakok!

2018. máj. 12. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálj a router elhelyezésén változtatni. Sokat segít ha magasabban van, az antennák pedig (ha állíthatóak) ferdén lefelé sugároznak.

Beállításokban auto legyen a csatornaválasztás, ha lehetséges.

Viszont 3-4 vastagabb panelfalat egy jobb középkategóriás router sem fog átlőni úgy, hogy igazán jó legyen.

2018. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két probléma adódik ebben a helyzetben:

-A panel falai baromira visszaverik a WiFit.

ez 5GHz-re duplán igaz, ahogy nő a frekvencia, egyre könnyebben pattog.

//ez ellen nem tehetsz sokat, max az antennák pozicionálásával, esetleg erősebb routerrel.


-A sok hálózat zavarja egymást. Panelben a sok szomszéd miatt is lehet full zajos a légtér, emellett ha neked van három külön 2,4GHz-es hálózatod, azok is.

//Érdemes megnézni, nem tudod e a két plusz routert (amelyik nem a modem is egyben) ha vezetékesen kapcsolódnak csak 'hotspot'módban beüzemelni, esetleg vezeték nélkül a lakás másik pontján 'repeater' módban. (ezek a funkciók nem minden routerben vannak meg, meg kell lesni, hoyg a tied tudja-e)

//Ha az említett két üzemmódok nem támogatottak, még mindig elérhető valamennyi javulás, ha a routereket beállítod stabilan három távoleső csatornára. Mondjuk a modemes '1', a másik '6' és '12'. Így biztos nem zavarják egymást. A szomszédé még ekkor is piszkálhat, de azzal nem lehet sokat kezdeni. Emellett álíítsd úgy be, hogy az a kettő amelyik a modemhez kapcsolódik, azok ne csiáljanak DHCP szervert. Azt csak a modem csináljon.

(a három routert értelemszerűen érdemes mondjuk három különböző helyiségben elhelyezni, ha esetleg most nem úgy van)



Amúgy kényelmi funkció: Ha hotspot vagy repeaterben van akkor alapból is egy hálózatot fogsz látni (plusz az 5GHz-et mert az full külön életet él), de ha másik opciót tudod kivitelezni, akkor miután lekapcsoltad a DHCP-ket, a két plsuz router SSID-jét(WiFi név) és WPA-kulcsát(WiFi jelszó) áttállíthatod ugyanarra mint ami a modemben van, és akkor nem kell átkapcsolódni egyikről a másikra, a készülék amit használsz, mindig arra megy, amelyik jobb.

2018. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!