Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan router (vagy...

Létezik olyan router (vagy valami más) ami WiFi jeleket sugároz szét internet beköttetése és modem nélkül?

Figyelt kérdés
Valaki mesélt nekem ilyenről, de szerintem csak fantáziált.

2018. máj. 15. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik wifis router, AP, (áramhálózati) repeater, USB-s wifi-stick "WiFi jeleket sugároz szét internet beköttetése és modem nélkül" - csak Internet elérésed nem lesz rajta keresztül.


Mi lenne a célod vele?

2018. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
WiFi router. Attól még ugyúgy sugározza a WLAN-t ha be van rajta kapcsolva. Csak nincs rajta internet. A belső hálózaton viszont lebonyolítható adatforgalom a kliensek között (pl. FTP).
2018. máj. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően elég sok eszköz, még a telefonok nagy része is (internetmegosztás pls). Szinte az összes eszköz ami wifi-képes, mondhatom akár azt is, nem hazudnék vele sokat.
2018. máj. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a mobil-hotspotra gondolsz? Az egy akkumlátoros wifi-router, amibe egy SIM-kártyát veszel és a mobilneted sugározza.
2018. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy routert említett, mobil hotspotot én is használok.

Csak én nem tudtam ilyesmiről, hogy lehetséges wifit varázsolni anélkül hogy fizetni kellene az internetet.

A mobil hotspot is úgy működik hogy a telefon internetet (elnézést, nem tudom hogyan mondjam másképp, esetleg 4G internetet) sugározza szét, ami a csomagomban van tehát fizetek érte.

Nem vagyok nagyon kompetens ebben a témában, ezért tűnhet furcsának a kérdésem.

2018. máj. 16. 01:23
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Interneted csak akkor lesz, ha előfizetésed van, ezt nem tudod megkerülni.


A Wi-Fi meg tud létezni Internet nélkül is. Számos célra használják belső, helyi hálózati kommunikációra is. Pl. biztonsági kamerák.

2018. máj. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, de amit sugároz az wifi jel. Ezért említettem meg ezt is :)
2018. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 moozygoo ***** válasza:

Igen.

IEEE 802.11, azaz vezetéknélküli helyi hálózat, azaz vezetéknélküli LAN, azaz wireless LAN, azaz WLAN, közismertebb nevén wifi.

Versengés alapú vagy nem determinisztikus rendszer, amely ütközést elkerülő, vivőérzékeléses, többszöri hozzáférésű (Carrier Sense Multiple/CA) rendszert használja a közeghozzáférés vezérlésére.

2018. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!