Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lassult be a pc? Mit...

Mitől lassult be a pc? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve kaptam a férjemtől teljesen új gépet. Eleinte csúcs gyors volt, de fokozatosan elkezdett belassulni, már percekig kell várnom mire megnyit egy weboldalt, és a youtube videókat is akadozva játssza le. Letöltögetni csak képeket szoktam ami a munkámhoz kell, meg néha ytb zenéket mp3-ba. Programok közül csak a TeamWievert töltöttem le ideiglenesen, de már uninstalláltam. Nem értem a paraméterekhez, de állítólag ez egy "csúcsszuper" gép, nem tudom hány magos meg mekkora processzorral.

Németországból hozta, még senki nem használta korábban, Fujitsu. Rajta van ez az Intel inside matrica. Hallottam valahol ,hogy ez az Intel lassíthatja be, na de ennyire? Hogy befonom a hajam mire megnyit egy oldalt?

Esetleg egy alap karbantartás mennyit segít, mint pcCleaner, vagy sütik törlése? De a másik bónusz kérdés, hogy német az oprendszer, (nem beszélek németül) és hol találom, hogy van a számítástechnikában németül a "süti"? Szó szerint biztos nem az, mert nem találtam.


2018. máj. 18. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az oprendszert nem írtad.


Win7: CCleaner és Defraggler páros futtatása javasolt 2-4 heti gyakorisággal


Win10: mivel a beépített töredezettségmentesítés ezen már automatikus marad a CCleaner 2-4 hetente


Mindkettő:

Adwcleaner akár hetente

( [link] mindig frissen a legújabbat)

2018. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sok programot, webes játékot futtatsz, mindenre ráklikkelsz, stb. akkor a windows hamarabb belassul, mint szokott. Nekem ez user "hibának" tűnik. A sokmagos történet ellenére a RAM mérete is mérvadó. Kíváncsi lennék a konfigra
2018. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
JA igen, az kimaradt: Win.7.
2018. máj. 18. 09:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szoktam játszani. Illetve kvízeket töltök, de ezek nem olyan oldalak, amik szerintem jelentősen leterhelnék a gépet. Tehát nem ilyen animált hülyeségek.
2018. máj. 18. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:

A windows-t karban kell tartani.


CCleanert mindenképpen futtasd! Egy töredezettségmentesítést is futtass. A sütiket nem kell törölni, az nem lassít.


Futtasd ezt>>> [link] Lehet valami kártevő is a gépen.

2018. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!