Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 100 méternél hosszabb távon...

100 méternél hosszabb távon hogyan tudnék UTP kábelt (működő netkapcsolattal) elvezetni villamos (230V-os) jelerősítők nélkül?

Figyelt kérdés

Hálózatokban jártasakhoz lenne a következő kérdésem:


Kertben levő faházhoz szeretnék internetet bevezetni. A legutolsó elérhető villamos (és WiFi-hez láthatósági körön belül levő) csatlakozási pont és a faház között sajnos nagyobb a távolság, mint 100 méter. =(

Mint írtam, ezen a távolságon belül 230V-os villamos erőforrást sem tudom segítségként használni - pl. jelerősítőhöz. Ezen a távolságon csak passzívan tudok mindent átvinni. =(


Emellett közvetlenül a házból se tudom levenni a csatlakozást, ugyanis nem engedik megfúrni a ház semelyik pontját sem, vagy hasonló megoldásokat engedni. Így a net házon kívüli kivitelét úgy tudnám megoldani, hogy szerencsére a ház közelében, a WiFi láthatósági körén belül van egy akna, amiből a faházhoz felvezetett villamos vezeték kifut. Itt a villamos vezetéket - terveim szerint - felvágom, beiktatok egy T-elosztót, ebbe beteszek egy plusz, UTP aljzattal rendelkező WiFi jelerősítőt, s onnantól kezdem el felvezetni az UTP kábelt.

Viszont a villamos vezetéket már több ponton útközben nem tudom megbontani, mert a FÖLD ALÁ lett beásva. Azt is csak nagyjából tudom, hogy hol futhat ezalatt a táv alatt.


Szóval, van olyan CAT szabvány, ami elbírna 150 vagy 200 métert is?

Vagy létezik bármi más megoldás az esetemre, ami kompatibilis lenne az UTP csatlakozású WiFi jelerősítővel?


A tét az, hogy nyugodtan tudjak dolgozni, amíg nem találok megfizethető albérletet magamnak, ill. amíg nem keresem meg rá a kezdőtőkét.

Tehát eléggé fontos lenne!!


Előre is köszönöm!



2018. máj. 25. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
WiFi-s megoldás nem jó? Mert egy pár normális antennával a 100 méteres távolság szinte semmi, 1-2 kilométeres hatótávolság is elérhető, mindenféle erősítő nélkül.
2018. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fűznék hozzá sok reményt:


A durván fél holdas kert - ami ugye a lakás és a faház közti táv - tele van ültetve gyümölcsfákkal, bokrokkal, valamint a felső részekben - mivel régebben volt nyulunk, aki szeretett elszökni/rendetlenkedni - kerítések is vannak.

Ezen felül 40°-os a kert meredeksége, egy dobos rész, ahol sávok vannak kialakítva kb. 20-25 szinten.


Egyszóval nem lenne közvetlen rálátásom. A WiFi jelem akadályokba ütközne.

Ilyen távokon tudtommal csak teljesen nyílt, rálátással, sík terepeken működik WiFi jelszórás.

2018. máj. 25. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy áramhálózati adapter (powerline adapter) az aknához és egy a faházhoz?

Néztem a TP-Link egyik készülékének a kézikönyvét:

[link]

300 métert ír maximális távolságnak.

2018. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

PowerLine adapterekkel voltak mérvadó tapasztalataim. Házon belül is működik egy ilyen, mivel az én szobám van a legtávolabb a WiFi pontoktól, ráadásul mikrokontrolleres fejlesztésekhez nekem vezetékes hozzáférési pontra is szükségem volt.

Az a papíron leírt 300 méter, amire a nagy árusító multik annyira rá vannak izgulva... az a valóságban 30 méter SINCS!

De úgy kegyetlen módon, istenesen igazából... már annak örülhet az ember, ha a WiFi hatókörét meghaladják. És nem, a 20 ezres eszköz sem.

2018. máj. 25. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:

A tesztek szerint:

[link]

25-50 métert is símán átvisz.


Sőt Internetet is szolgáltattak áramhálózaton:

[link]


Persze ennek sikeressége függ a hálózat minőségétől.


Ha ez sem válik be, marad az optika. Ehhez kell:

* egy vezeték nélküli AP az aknánál

* egy médiakonverter, ami a kliensmódú AP Ethernet portjáról jövö jelet átalakítja optikai jellé

* egy optikai kábel

* egy médiakonverter a faháznál, ami az optikai jelet alakítja az Ethernet portnak megfelelő jelre

* tápellátás az aknánál és a faháznál a médiakonverterek és az AP számára

2018. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derwer ***** válasza:
Úgy van ahogy az utolsó írta. Ennél lehet egyszerűbb egy mobilnet. Esetleg VPNnel, ha az "otthoni" erőforrásokat kell elérned.
2018. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma sikerült vérrel-s-verítékkel vezetékes kapcsolatot felvinni a faházhoz - az avarban futó borostyánok alá rejtve.

A WiFi-Extender és a faházba felvitt PC között van már kapcsolat: A gép érzékeli az UTP kapcsolatot, a TP-Link webfelülete feljön, konfigurálható.

Látja is a lakásban elérhető közeli WiFi-s AP-ket, viszont valamiért mégse lát ki a netre.


Nade a neheze már megvan.

Az, hogy a WiFi Extender és a WiFi-s Router között mi a gikszer, az pedig remélhetőleg egy másik - és könnyebb, megoldható - probléma lesz.


Ma ennyire volt időm. Én szerintem így is egész jól haladtam a projectel.

2018. máj. 26. 20:40
 8/8 A kérdező kommentje:

ÜDV! :D


Úgy néz ki, hogy meg lett oldva.

Ezt az üzenetet már a faházból írtam. ;)

2018. máj. 27. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!