Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A pirateclub, az usb-s vodafon...

A pirateclub, az usb-s vodafone-nak "extrém használat"?

Figyelt kérdés
Nekem az usb-s vodafone internet van 2 év hűségnyilatkozattam,és mikor a torrentet használtam,kaptunk egy levelet,hogy nem lehet,mert ez extrém használatnak minősül,és minden olyan is,ami fájlcserélés...,és a ***** -ról,ha filmet letöltök,az is annak minősül?

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2008. okt. 31. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséd van, higy levelet kaptál és nem hóvégi számlát, bár lehet jön még az is. A mobilnetet a normál nettel ellentétben nem sebesség, hanem adatforgalom alapján fizeted. Ha túlléped a szerződésben biztosított X adatmennyiséget, akkor megánként valami iszonyú sok pénzt elkérnek, pl 10 forint meg ilyenek. (ez a díjcsomagtól függ amit használsz) Számold ki, pl egy 700 megás film akkor kerülne 7000Ft-ba. Szóval mobil net nem töltögetére való, hanem böngészésre, ott is inkább szöveges oldal olvasására, még youtubot se igazán ehet vele nézni naphosszat.
2008. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké,csak nekem fix 5000Ft-ot kell fizetnem havonta,és most felszólítottak erre...,de akkor szerinted a piratechclub-ról letöltök,akkor megszegtem a szerződést,vagy ezt a levelet???
2008. okt. 31. 20:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem hinném, hogy szerződést megszegted, inkább azért figyelmeztettek, mert rövid idő alatt nagy adatmennyiséget töltöttél le, és ha tovább folytatod, akkor valszeg jócskánt túlléped a keretet (talán már így is).

Egyébként szerezz be egy forgalomszámláló progit, pl a netlimiter monitor ingyenes verzió, és tökéletesen alkalmas erre.

2008. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de én most egy filmet letöltöttem,akkor most mit csináljak?:)Töröljem ki,vagy mi?
2008. okt. 31. 20:33
 5/13 A kérdező kommentje:
ja,és letöltöttem ezt a netlimiter monitort,és honnan tudom,ha túlléptem a határt?Köszi a választ:)
2008. okt. 31. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Keveritek a két dolgot.Az az egyik,hogy valóban könnyen túllépheted a szerződésben foglalt adatforgalom határát,és akkor már a havidíjon felül adatmennyiség alapján számláznak neked.Ekkor valóban magas lesz a számlád.Nem tudom milyen neted van,de a mobilszolgáltatók a havidíjban foglalt összegért általában nem biztosítanak túl nagy adatmennyiséget.A másik az,hogy a voda tiltja felhasználói számára a p2p(peer to peer)fájlcserélést.A torrent az egy ilyen technológia,és a dc++ is.Ha te mégis használod ezt,akkor előbb-utóbb a szerződésben foglaltak értelmében átkerülsz egy másik számlázási feltételekkel rendelkező csoportba.Magyarul lassabb lesz a neted,és több lesz a havidíjad.(lényegesen)És ezért egy szót sem szólhatsz.Ha a pirateclubot használod,akkor elméletileg ilyen nem történhet veled,mert az nem p2p technológia,hanem direkt linkekre mutat.(bár az adatforgalom korlátozás ugyanúgy él)Magyarul te nem más felhasználó gépéről szerzed az adatot,hanem egy szervergépről közvetlen.Hangsúlyozom elméletileg,nem tudom pontosan,mert nekem korlátlan adatmennyiséget szolgáltató,vezetékes internetem van.A netlimiter használatát nem ismerem ebből következőleg,nem tudok segíteni neked benne.
2008. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

de én tudok segíteni :-)

nekem is vodás mobilnetem van 5000/hó.

nah szal ha nem használsz p2p-t (torrent...stb.) akkor a net korlátlan (!) tehát nem kell foglalkoznod az adatforgalommal, ha viszont mégis használsz, akkor viszont figyelned kell rá, hogy abban a számlázási időszakban az 5GB-t ne lépje túl az adatforgalmad.

ftp-ről data.hu-ról, rapidshare-ról, megaupload-ról...stb nyugodtan tölthetsz!

ajánlom neked a cold.hu-t! :-)

ha van kérdésed, segítek, csak írj!

2008. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ezek hasznosak voltak nekem:)
2008. nov. 1. 11:18
 9/13 anonim válasza:
100%
nekem is vodás netem van!(van mellete vezetékes is csak nem nagyon vagyok otthon)na most nekem korlátlan van ami azt jelenti h havi 6000!töthetsz le 5GB-ig az előbbiekben felsorolt oldalakról!addig nem fognak beléd kötni míg az 5GB-t nem léped túl!utána is a számlázás ugy fog kinézni hogy-->0.06FT minden megkezdett 10KB-ért!na most mivel nekem korlátlan és nem is töltök le olyan sokat elég nekem a havi 5GB letöltés!na most ha ezt elértem utána még vigan netezhetek és az nekem nem kerül több pénzbe és szerintem ez éri meg a legjobban és 1 darab ezres nem a világ érte!
2008. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne idegesíts már!A korlátlan azt jelenti,hogy korlátlan.A tiéd igenis korlátozott 5 gigáig.Azt,hogy egy net korlátlan, azt elsősorban mindig az adatmennyiségre értjük.5 giga meg nudli,ha filmeket,játékokat akarsz letölteni.A torrent(és egyéb peer to peer) és a direktletöltés közötti különbséget meg már elmagyaráztam.Ez egyedül csak a voda szemétsége.Meg azt hiszem,most már a upc-é is.
2008. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!