Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi mindenre jó a deep web?

Mi mindenre jó a deep web?

Figyelt kérdés

Mondjatok pozitív dolgokat is!

Esetleg aki kipróbálta már, milyen módon (pl. milyen böngészővel) próbálta? Előnyök? Hátrányok?



2018. jún. 27. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

A dark vagy a deep webre gondolsz?

A dark web leginkább az anonimitás megőrzésére jó, pl. ha fel akarod törni valakinak valamilyen fiókját.

2018. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na várj!

Nem mindegy, hogy deep web, vagy dark web?

Deep web az, ami nem érhető el egy átlagos internetező - vagy keresőrobot - számára. Vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy aminek a felkeresése különleges információhoz kötött. Mondjuk egy olyan szerver, amire nincs domain regisztrálva, csak IP-címmel érhető el. Vagy például egy tök nyilvános weboldalnak azon része, ami csak regisztrált tagok számára elérhető.

A pozitív oldala magától értetődő: csak az láthatja az információkat, aki jogosult rá.


De amire te gondolsz, az szerintem a dark web. (Ami persze részhalmaza a deep webnek.) Na, ez már egy komorabb és kényesebb téma, nem tudnék mellette pozitívumot felsorolni.

2018. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én a nagyobb halmazra, a deep web-re gondoltam. Hallottam, hogy vannak, akik csak ezen keresztül tudnak például wikipédiát olvasni meg hasonlókat, kapcsolatba kerülni másokkal...
2018. jún. 27. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, van egy kis zavar a fejedben. Te valami TOR-szerű proxyra gondolsz? Ezeket általában az anonimitás megőrzésére, ill. korlátozások és a cenzúra megkerülésére használják, valamint magát a TOR-t ezen kívül a dark web elérésére is.


A deep web pedig minden, ami nem a surface web. Ezen is lehet kommunikálni, de nem ez a legfőbb jellemzője.

2018. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Semmi extra. legyen egy torböngésződ és látogathatod amennyiszer akarod, de légy óvatos :)

[link] itt a link, de csak torproject.org-ról letöltött tor böngészővel merészkedj fel és ajánlom hogy előtte olvass el egy-két infót az egészről. Itt indult egy részben magyar kutatás az egész darknetről, nézd meg: [link]

2018. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!