Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lett divat inkább...

Miért lett divat inkább minőségi, mint tartalmas videót készíteni a YouTube-on?

Figyelt kérdés

Valamikor, pár éve volt egy pont, amitől kezdve a vloggerek elkezdtek drónfelvételeket, vágóképeket, háttérzenéket használni ahelyett, hogy csak egyszerűen egymás után rakták volna a több kis apróbb videót (amiben beszél). Tehát egyszerűen rámentek a minőségre, ami nem lenne rossz, de -akiket én nézek- ezzel párhuzamosan magát a videó tartalmát csökkenteni kezdték. Régebben egy 10 perces videó konkrétan hosszúnak számított és lehetett tudni, hogy komolyabb témáról beszél. Ezzel szemben ma már egy 10 perces videónak minimum fele vágókép, zene, drónfelvétel. De komolyan, egy parkban mi értelme van filmezni a teljesen átlagos szökőkutat, vagy rövid némafilmet csinálni arról, hogy bemegy egy átlagos Burger Kingbe, megveszi a kaját és leül megenni. Természetesen ha érdekesebb helyeket csinálja ugyanezt, akkor megértem, mert a nézők nagy valószínűséggel még nem jártak ott, de teljesen más levideózni egy gondolát velencében, mint egy emeletes turistabuszt Budapesten.


Ennek az egésznek meg az a következménye, hogy egy 10 perces videó után nem tudtam meg semmit, de azért elment az a 10 perc. Nagyon szívesen nézném ezeket az embereket, de a semmit akkor sem fogom nézni 10 percig. Sajnos ahogy látom, ez már alap a YouTube-on és a párszáz feliratkozós csatornák is csinálják.


Most írnám azt, hogy "lehet, hogy csak nekem tűnt fel", de egyszer hallottam már mástól is. A kérdés tehát: Nektek mi a vélenyetek, ti is így gondoljátok? Szerintetek jó ez így?



2018. jún. 27. 18:07
 1/3 anonim válasza:

Mert abban kevesebb a munka és látvánnyal vonja el a figyelmed a semmiről.


Nézz Magyarósit és kapsz egy igazán real vloggert.


Természetesen nem jó ez így, de muszáj ezt követniük. Kevesen fogyasztanak már normális tartalmat.

2018. jún. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SIDLER22 ***** válasza:
Ez nagyjából így van. Vannak egyébként olyan videósok is akiknek 480p-s kamerájuk van. Mégis nagyon jó tartalmakat csinálnak.
2018. jún. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A minőségi szó használata nem biztos, hogy helyén van a kérdésben, mert szerintem a minőséget a tartalom és látvány együtt adja, de értem a problémád.

Most épp ez a divat. Külföldi minták után mennek a magyar videósok. Mikor először láttam ezeket a megoldásokat/effekteket nekem is tetszettek. Aztán minél többet láttam, annál inkább kezdett nem tetszeni. Előbb-utóbb kimegy a divatból. Nem akarok megnevezni most magyar videósokat, de van akinél nagyon irritál ez a stílus. Látványra szépen összerakja, jön a klisés monológ, meg a tartalmában semmi videó. Felszínes irányba mentek el sokan... de sokan bekajálják ezt. Csilivili papírba csomagolt ürülék esete. :)

2018. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!