Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Alza.hu-nál fizettem Braintree...

Alza.hu-nál fizettem Braintree nevű cuccal. Nem kérte a bank nevét, se a kártyán szereplő nevet, csak a kártyaszámot, lejárati dátumot és ellenőrző kódot. Ez hogy lehet? Mindenhol máshol kérni szokta ezeket is.

Figyelt kérdés
pénzügyek, fizetés, on-line, bolt, bankkártya

2018. jún. 29. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kártyaszám és a dátum elég az azonosításhoz, a többi opcionális.
2018. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor miért kérik mindenhol? 99,99% amikor tök sok idő bepötyögni
2018. jún. 30. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol kérik, pl. az Amazonnál sem kérték régebben a CCV-t. Külföldi oldalakon jellemzően nem kérik a saját neved, és a bank nevét sem.

A Braintree lényegében pont arról szól, hogy ne a banki felületen fizess, hanem a saját domain-ed alatt, minél kényelmesebben. Egyébként van már ennél "instantabb" megoldás is, az egykattintásos fizetés, ott aztán tényleg nem kell semmit megadni, csak az első Paypal-es fizetésénél, utána valóban csak egy kattintás kell, és már megy is a pénz a kereskedőnek.

2018. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a PayPal leáldozóban van? Az inkább csak országok között használatos, nem? Amikor nem bízol meg feltétel nélkül a boltban, de országon belül már nem számít arra az ember, hogy átvágnak, hiszen itt tudok könnyen érvényesíteni a jogaidat. Mindenesetre azt látom, hogy pl. az ExtremeDigital beszüntette a PayPal-t, amit évekig felajánlott. Gondolom nem volt rá igény, vagy nem érte meg nekik?
2018. jún. 30. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A PayPal hazai fronton is használatos, csak a magyarok elég bizalmatlanul állnak hozzá, pedig nincs rá indokuk. Valószínűleg ezért állt el tőle az Extreme Digital is.

Külföldi shopok esetén valóban plusz bizalmat ad, ha van PayPal is, de nekem még sosem volt gondom bankkártyás fizetéssel sem. A nagyobb, ismertek shopok erre odafigyelnek, nem akarják kockáztatni a jó hírűket, noname helyeken meg nem szabad vásárolni.

2018. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De egy magyar boltnak tényleg van értelme PayPal-t felajánlani? Hiszen bankkártyával is tud fizetni, akinek PayPal lenne, bankkártyás fizetés meg mindenhol van
2018. jún. 30. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a PayPal kényelmesebb. Ha össze van kötve a kártyáddal, akkor csak az e-mail címet és a jelszót kell megadnod, míg bankkártyás fizetésnél elkér egy csomó adatot (pont ezért jöttek létre olyan szolgáltatások, mint a Braintree). Ha jól tudom, a PayPal kezeli azt a helyzetet is, ha a webhelyen csak adott típusú kártyát fogadnak el, neked meg pont nem olyan van. Van olyan modulja is, ahol nem kell regisztrálni, hanem ugyanúgy működik, mint pl. egy OTP-s felület, ugyanúgy elkéri a bankkártya adatokat.

De ezen kívül tényleg nincs sok értelme nálunk, külföldön, főleg a tengerentúlon sokkal népszerűbb.

2018. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!