Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 1000 Mbps internetem van...

Koczilla77 kérdése:

Digi 1000 Mbps internetem van és kettő routert használok. Az alap digi routeren normális a sebesség, de a másik routeren mindig lemegy 10 MBps-ra a letöltési sebesség. A reset meg néha az újraindítás megoldja a problémát de csak ideiglenesen?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Tipus?
2018. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértve a #1-es hozzászólóval: a második router gyártója és típusa? Illetve hogyan, van az első ("alap digi") routerhez csatlakoztatva?
2018. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tp-link-10f3, az ethernet portba van dugva hogy csak továbbítson
2018. júl. 5. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:

"Tp-link-10f3"

A gyártó rendben, de ilyen típusú routerük nincs.


"az ethernet portba"

Mind az 5 portja Ethernet.

WAN (Internet; kék színű) vagy valamelyik LAN (1,2,3,4; sárga színű) port?

2018. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg nem 1043-as (annak is volt több hardverrevíziója: [link] )?


A letöltési sebességet egyébként hol, mivel, milyen szoftverrel, milyen interfészre - vezetékkel vagy vezeték nélkül - kapcsolódva méred?

2018. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 micikemackoka válasza:
hát mondjuk én úgy tudom hogy az internet 1 modemen keresztül jön a szolgáltató felől,erre lehet 1 wifi routert csatlakoztatni,ha otthoni felhasználó vagy, nem igazán szükséges több router ,általában a routerhez 4 lan csatlakozó van,és akkor ott van még a vezeték nélküli kapcsolat a wifi,nagyon sok gépet és telefont lehet csatlakoztatni,nekem nyomtató is csatlakozik hozzá,ha még 1 routert csatlakoztatsz a routerhez az mindenképp lassabb lesz
2018. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"hát mondjuk én úgy tudom hogy az internet 1 modemen keresztül jön"

Vagy - pláne a duo-/triple-play előfizetések korszakában - a szolgáltató ad egy modemmel egybeépített routert (home gatewayt, "digitális elosztót") aminek a jelerőssége nem mindig kielégítendő (vagy nincs kiépítve elegendő kábel), ezért szoktak még egy eszközt beiktatni - alkalmasint egy switch-é + vezetéknélküli AP-vé ledegradált routert használnak.

2018. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lan portba van dugva bocsánat és Ac750
2018. júl. 6. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!