Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől telik be folyton a...

Mitől telik be folyton a tárhelyem?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete töröltem 4 gigát arról a meghajtóról (partícióról) ahol a winfos is van. Most megint rinyál, hogy nincsen hely. Csak jelezném, hogy mellette van egy 1 terás vinyóm (~20 giga szabad hely), és a partició másik fele, ami 150 giga. (igaz, ez tele). CCleaner és tördezettségmentesítő futtatva, az Avast nem jelez hogy vírus lenne-e, szal nem tudom mi az isten akar lenni. Gyakorlatilag mindent átraktam már a terás vinyómra, a mentések pedig csak a Paradox játékoknál érik el a gigákat. De az is csak kb. 8 gigát foglal.

Ötlet?



2018. júl. 6. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha az oprendszert is odaírtad volna.. , de felteszem win 10 és a háttérben update-t szed le éppen. Ha beírod a keresőbe a frissítés szót vagy megkeresed valahol..akkor látni fogod,hogy tölt-e valamit..
2018. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 hónapja volt az utolsó frissítés.
2018. júl. 6. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:
A Windows különböző napló fájljai is szépen meg tudnak hízni.
2018. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg pl ATI vga driver minden verziót külön menteget..
2018. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 A CCleaner nem törli őket?

#4 NVidia-s kártyám van. :)

2018. júl. 7. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Jobb egér a rendszerpartícióra--->Tulajdonságok--->Lemezkarbantartó--->Rendszerfájlok törlése. Na, itt csekkold mi foglalhat nagyon sokat és töröld. Az általad használt böngészőt sem árt leellenőrizni. Keresd meg a beállítások között a böngészési adatokat. Firefoxban: Beállítások--->Adatvédelem és biztonság--->Sütik és oldaladatok. Chromeban: Beállítások--->Speciális fül lenyit--->Adatvédelem és biztonság--->Böngészési adatok törlése. Óvatosan ezekkel, nehogy egy fontos könyvjelzőzött tartalmat, esetleg mentett jelszót törölj :) Amit még ellenőrizz le, az a telepített programok (és telepítési helyük). A rendszerpartíción található felesleges programokat is töröld. Ellenőrizd le a "Letöltések" mappát, ami a C:\Users\"te neved"\Letöltések útvonalon található, vagy ott van az Intéző gyors elérésben. Magában a (feltehetően) "C" partícióban is nézz szét, a VGA driver-ek nagy része ide tömöríti ki a telepítéshez szükséges adatokat. Ezeket is törölheted, hisz csak az exe fájl által kicsomagolt driver telepítőkről van szó, felesleges őket tárolgatni.


A kérdéseim:

1) Mennyi helyed van a rendszerpartíción?

2) Milyen op. rendszered van?

3) A rendszerpartíció egy tároló, vagy egy tárolónak az egyik partíciója? Ha igen, esetleg variálhatnál a partíciók méretén, hogy a rendszernek végül elég helye legyen.

2018. júl. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a #6-os ötletét. Sehol semmi. Pár megát sikerült csak felszabadítanom. Arra nem kaptam választ, hogy a CCleaner a naplófájlokat is törli-e.

Érdekes, hogy amióta kiírtam a kérdés, nem volt ilyen problémám. kb. 2 giga szabad helyem mindig volt. Azóta viszont megint nincs. Olyannyira nincs, hogy a híres Paradox mentéseket (4gb) is átraktam a másik meghajtóra, de szinte azonnal tele is lett a szabad hely. Vírust továbbra se talál az Avast, a programok se foglalnak indokolatlanul nagy helyet, szóval ötletem sincs mi ez.

2018. dec. 4. 14:28
 8/8 spagina válasza:
Ha több felhasználói fiók van a gépen, azok is hatalmas tárhely kapacitást emésztenek fel. Rejtett mappákban és böngészési előzményekben is van mit keresni.
2018. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!