Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A telekom korlátlan mobil...

A telekom korlátlan mobil internetével van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
El lehet vele használni kb. 150gb netet havonta, vagy a 30gb - nál ami az előző csomag volt belassítják vagy hogy van ez?

2018. júl. 12. 08:40
 1/2 szántóvető ***** válasza:
150 gigát egy hét alatt lehúztam.lassítás nincs,nyilván azért korlátlan mert korlátlanul használható.
2018. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is Telekomos vagyok, igaz "csak" 12Gb-os netem van, meg otthon korlátlan optikai (ésszerű használat mellet bőven elegendő ez a 12Gb egy hónapra, a torrentet leszámítva mindenre elég). Otthon nem használom, útközben viszont mindig ezen lógok, így van bőven tapasztalatom a minőséggel kapcsolatban. :)

Ahogyan az előző válaszadó írta, bármennyit használhatod a korlátlan csomagot, nem lassítják.


Én ezért inkább a hálózattal és a sebességgel kapcsolatos tapasztalataim írnám le, mert sokat és sok helyen használom.


A mobilinternetnél ma már alap, hogy 4G képes készülékkel használd, ez nyújtja a legjobb lefedettséget és a legmagasabb sebességet.

A sebessége erősen függ a térerőtől. Ha max térerő van, nem ritka a 120mbps vagy még magasabb sebesség sem. 2-3-mas térerősség esetén olyan 20-50 mbps sebességgel szokott menni, 1-2 rublika esetén pedig 10-20 mbps az átlag sebesség (többször szoktam mérni a sebességet).

Ez annyit jelent, hogy ahol van 4G, ott biztosan jó sebességre számíthatsz.


Többször is el szoktunk menni utazni, ilyenkor kb. fél Magyarországon keresztül megyünk, és útközben szeretek netrádiót hallgatni. Ez bár ez nem túl nagy sávszélesség igényű, de mivel élő adás, így ha valahol nincs térerő, ott bizony megszakad. Ez nagyon ritkán szokott előfordulni, ma már elég kevés hely van, ahol nincs 4G. Az út nagy részén nem, hogy nem megy el, de még 2-3 egység alá is ritkán megy a 4G térerő. Tehát a lefedettség teljesen jó, még a kis falvakban is van 4G.


Azért sok minden függ a használt készüléktől is. Van amelyikben gyengébb, és van, amelyikben erősebb az antenna. A gagyi olcsóbb készülékekkel nem lesz olyan jó a térerő. Volt, hogy ugyanott, ugyanakkor egy komolyabb készülékkel kétszer nagyobb sebességet mértem és a térerő is sokkal jobb volt vele, ezért nagyon sok minden múlik a készülékeden is, nem csak a hálózaton. Ha pedig a készülék nem tudja a 800MHz-t (azaz a B20-as 4G-t), akkor az elég nagy probléma. A szolgáltatók kínálatában biztosan nincs ilyen készülék, ha ott vetted, megnyugodhatsz, hogy tudja a B20-at. De ha nem ott vásárolsz, simán bele lehet futni ilyenbe (természetesen nem a nagyobb gyártók készülékeinél, hanem az olcsóbb noname telefonoknál). Annyit érdemes tudni, hogy vidéken nem lesz vele 4G, a 3G/HSDPA sebessége pedig kb. a tizede a 4G-nek, így ha sokat internetezel, akkor ajánlott lecserélni, illetve meg sem venni.



Összegezve: normális telefonnal vagy táblagéppel jó lesz az internet, utazás közben is. A sebesség teljesen jó, YouTube, más videómegosztó oldalak, vagy videóhívás is mehet útközben.

Én teljes mértékig elégedett vagyok vele, ha korlátlan csomagot kérsz, az fő netnek is jó. Én azért nem kérek nagyobb csomagot, mert otthon van korlátlan optikai net, így otthon nem használom, útközben pedig bőven elég a 12Gb, eddig még minden hónapban maradt is belőle.

2018. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!