Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hova tegyem a routert?

Hova tegyem a routert?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy lakásfelújítás legelején vagyok, így a kábelezést is most át tudom variálni.

Ennek egyik fontos eleme a router és annak helye. Nyilván az alap, hogy veszek egy bivaly erős routert, de szeretném optimálisan elhelyezni a céljaimnak megfelelően.

Feltöltöttem egy alaprajzot, ahol kék csíkkal jelöltem a bejövő optikai kábelt, és én tulajdonképpen oda a falra egy kis polcra fel is tenném a routert egyből.

Pirossal van a leendő dolgozóasztalom, ahol a legjobb jelnek kéne lennie.

Alaprajz:

[link]


Na most itt szerintem az gond lehet talán, hogy két falon át jönne a jel a szobába, de a távolság cserébe nem lenne túl nagy. Zöld téglalappal a másodlagos célt jelöltem, ahol a tévé lesz.

Ti hova tennétek ebben a lakásban a routert az én preferenciáim szerint? Esetleg konkrét típust is ajánlhattok, ha tudtok valamit jó szívvel mondani.

Köszi előre is!



2018. júl. 15. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Piros helyen a falak jelentősebbek, ezért kevésbé fedné le a teljes lakást. A zöld jobb lefedettséget biztosít. De ha fontos az ping (online játszol FPS-el), akkor csak kábeles csatlakozást ajánlok. Akkor meg STP, vagy UTP CAT6 a falban elvezetve. Ha lenne rá hely, én inkább az előszobába tenném. Onnan a lakás többi részét is jobban lefedi.


Routerekben nem vagyok most napra kész, de nekem TP-Link Archer C1200 AC1200-am van és 1 emeletet 3 fallal simán átvisz. Ennél vannak erősebbek is, de akciósan 12 ezerért vettem annó, most 17. És ezen már open vrt van.

Ennek nagy tesója az AC1750, ami még erősebb és gyorsabb az már 26 ezer.

Ennél erősebb nem hiszem, hogy kell, de majd más is mond ajánlatokat.

Asus RT-AC1200-t is használtam, igaz azt csak penelben, nem téglában, és ott 2 szobát simán átvitt 15% veszteséggel, ami netezésre bőven elég.


De már 10 ezer alatt is vannak 2 sávos ac routerek, amik támogatják az openVRT-t. Nekem ez a három fontos: legalább 2, de inkább 3 sáv, AC, és openVRT.

2018. júl. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Derwer ***** válasza:

Ha akarsz pár extra lehetőséget akkor én inkább valami ASUSWRTset néznék.


A kék helyre rakni nagyjából jó, mert közepén van.

De ha biztosat akarsz, akkor húzz be több helyre kábelt és - ha kell - bővítsd ki a WIFIt MESH hálózatra.

Mind a TPLinknek, mind az Asusnak van már erre otthoni megoldása. (Egy router 30-80k, egy bővítő AP 20-25k )

2018. júl. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!