Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik a navigációs...

Hogyan működik a navigációs rendszer autóban?

Figyelt kérdés
Vettem egy bmw-t, professional navi van benne. Nincs hozzá dvd, ezt be kell szereznem. A kérdésem az lenne, kell-e hozzá mobilnet? Idősebb vagyok és technikában járatlan. Ezért lehet hogy hülye kérdés, de sehol nem találtam a neten erre vonatkozó választ. Továbba ha kell hozzá mobilnet, akkor azt hogyan csatlakoztatom a telórol? Illetve ha külföldön navigálna az ember, at roamingon elég húzós lehet, Válaszukat előre is köszönöm.
2018. júl. 23. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Amiben gyárilag van navigáció, ahhoz nyilván nem kell semmiféle internet elérés, hisz be van építve hardveresen a GPS, ezáltal tud csatlakozni a műholdakhoz.
2018. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell hozzá mobilnet, onnan legfeljebb valós idejű adatokat kap. Két opció van itt (ha egyáltalán van benne ilyen funkció, bár abból kiindulva, hogy hogy dvd-n terjesztik hozzá a térképet, erősen kétlem) Pl lezárásokról, dugókról, havazásokról tud jönni rajta információ. Szóval a két megoldás:

1) Beágyazott simkártya van az autóban: Ekkor a telefonszámla befizetésén kívül semmi dolgod, teszi a dolgát magától.

2) Bluetoothon tud csatlakozni a telefonodhoz: Ez se egy nagy ördöngősség. Telefonodon engedélyezed az új eszközt, a navi menüjéből kikeresed a párosítást, és kész.


A külföldi navigálástól egyik esetben se félj, ezek a dolgon napi szinten legfeljebb 1-2 megabájtra rúgnak, arról nem is beszélve, hogy az unióban már eltörölték a roaming díjakat.


Remélem, tudtam segíteni, de ha megmondod, hányas évjárat, talán tudok pontosabbat mondani.

2018. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenketőtöknek a kimerítő válaszokat.
2018. júl. 24. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!