Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Sagemcom FAST3686 routeren...

A Sagemcom FAST3686 routeren a port forwardnál nincs külső ip lehetőség, ki van szürkézve. Miért?

Figyelt kérdés

[link]

Hiába írok be portot, belső ip-t, hiába TCP UDB vagy mindkettő, hiába írok be jó portot mindenhova, akkor sincs lehetőség külső ip beírására.

Megnéztem mind vezetékes, mind wifi-s eszköznél, mindenhol ez van. Statikus az ip-m, tehát nem változik.

Amúgy Sagemcom FAST3686 a router.



2018. aug. 5. 16:59
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Mihez kellene külső IP?


"Helyi IP" mezőbe beírod a célszámítógép IP címét (hova irányítsa a portot)

A kezdő port mezőkbe beírod az átirányítani kívánt port számát,(port-tartománynál a befejező port számát is), protokollt választasz, alul az engedélyezést bekapcsolod, és végül elmented.


[link]

2018. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A belső ip az például a 192.168.0.999

A külső ip pedig egy hosszabb, random számokból álló számsor néhol ponttal. AZ kéne ahhoz, hogy más emberek tudjanak csatlakozni mondjuk egy Sniper Elite 4 Dedicated Server-hez. Így csak LAN-on tudok egy szervert futtatni. Az előző routernél kitűnően működött e külső ip, Hozzákötöttem egy subdomainhez, és bárki rá bírt kapcsolódni.

2018. aug. 5. 19:37
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha végignézted volna a tutorial oldalt, amit TE küldtél (és mellesleg műr én is elolvastam még a hiba kiírása előtt), láthattad volna, hogy az oldalon az illusztráción lehet beírni external ip-t.
2018. aug. 5. 19:39
 4/4 CspCsj ***** válasza:

"A belső ip az például a 192.168.0.999"

999 nem lehet, mivel minden szám 0-255 között változhat.


"A külső ip pedig egy hosszabb, random számokból álló számsor néhol ponttal."

Az akkor nem IPv4, hanem talán IPv6 cím lehet, de az ide nem jó.


"Így csak LAN-on tudok egy szervert futtatni. Az előző routernél kitűnően működött e külső ip, Hozzákötöttem egy subdomainhez, és bárki rá bírt kapcsolódni."


A statikus (külső) IP cím alapján bárki rá tud csatlakozni a helyi szerveredre, - nem kell még a router-be is beírni.


"ha végignézted volna a tutorial oldalt, amit TE küldtél, láthattad volna, hogy az oldalon az illusztráción lehet beírni external ip-t."

Azonban nem használják, mivel felesleges.

2018. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!