Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem engedi a Tenda...

Miért nem engedi a Tenda Repeater/Router, hogy telefonnal irányítsam az okos TV-t?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Tenda Wireless N301 Repeater/Router-t, és sajnos nem tudom a telefonommal irányítani az okos TV-t, ha erre vagyok rácsatlakozva mind a telefonommal, mind a TV-vel, de viszont ha a TV is, meg a telefonom is a T-Home-os Huawei Routerre (szóval ahol eredetileg jön az internet) csatlakoztatom akkor működik kifogástalanul. ( Azért nem csatlakoztatom rá a Huawei Routerre, mert nem mindig fogja a Tv, és a telefonom.)


Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mit tudnék csinálni, hogy a Tenda-val is működjön ez az egész?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 11. 13:30
 1/2 anonim válasza:

Ennek számos oka is lehet. Lehet, hogy abban a Repeaterben egy DHCP Szerver fut ami annyit jelent, hogy eltérő helyi hálózatba kerül a huawei modemessel szemben. Tehát ilyen alkalmazásokban mint a youtube nem láthatod a tv-t és nem tudsz rá ki küldeni videót sem, ha csak nem párosítod de arra nem térek most ki. Mivel okos TV a hálózati beállításokban meg tudod nézni az IP címét és a telefonon szintén a WIFI beállításokban. Tehát itt egy helyi hálózati példa IP cím: 192.168.100.14 Itt ezek közül a 100 az ami meghatározza a helyi hálózatot tehát ha valamelyik eszköznek eltér a második pont után a száma akkor nem egy hálózatban vannak és ezért nem tudsz rá csatlakozni a repeateren keresztül alap beállításokkal. Pl.:

TV IP címe: 192.168.100.2

Telefon IP címe: 192.168.10.6

Ez esetben a telefonnak a repeater egy másik "helyi hálózatra" oszt ki IP címet ami olyan mint ha egy külön rész halmazra osztaná az egészet. Tehát akkor jó ha az a szám ott egyezik. Ha ez a probléma akkor valahogy a DHCP Szervert ki kellene iktatni a repeaterben.

Szóval igazából el tudod érni így is csak manuálisan kell megtudnod a TV IP címét és azt beállítani az alkalmazásban, ami még szerintem lehetséges.

2018. aug. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg külföldön tartózkodom, de ahogy hazaérek, megnézem. Köszönöm szépen a válaszod!
2018. aug. 13. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!