Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem engedi a Facebook,...

Miért nem engedi a Facebook, hogy több/másik facebook fiókot regisztráljak?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint, lehet több fiókja is egy személynek. Nekem van egy alap, amit nap mint nap használok, és csináltam egy újat, ahol játékokkal játszanék, és amin olyan appokat használnék, amikre az eredetivel nem mennék fel.


Először csináltam egy olyan 2. profilt, ahol profilképet se töltöttem fel, ismerősöket se gyűjtöttem, adatokat csak egy párat adtam meg (nevem, lakhely, életkor, stb) semmi sem valótlan, vagy fake. Csak egy 2. profil.


Az 1 nap után magától letörlődött, facebook bannolta.


Utána csináltam egy olyan profilt, ahol nem magamról, hanem random animés/rajzfilmes dolgokról töltögettem fel képeket, gyűjtöttem 1-2 ismerőst, még több adatot megadtam magamról. Azért, ha esetleg az volt a baja az oldalnak, hogy egy teljesen üres kamu profil lenne. Hát nem volt az. Az viszont 2-3 óra után törlődött teljesen magától, vissza se tudtam lépni se.


Mi ilyenkor a Facebooknak a baja? Csak 1 profilja lehet mindenkinek? 1 személyes (ami nekem is van) de több nem lehet, amit mellette még használnál pl appokra? Ezeket a facebook IP cím alapján szűri ki? Mert egészen biztos hogy SEMMELYIK facebook profilt nem jelentette senki, teljesen magától törlődött le, tehát a facebook programja szűrte ki magától, ez tuti.


A Facebook egyébként ezt írja, amikor bármelyik volt bannolt profilba vissza akarnék lépni:


"Szeretnénk biztosak lenni abban, hogy a fiókod biztonságos.


Nemrég szokatlan tevékenységet észleltünk a fiókodból. Kijelentkeztettünk, hogy óvjuk a Facebook biztonságát számodra és mindenki másnak is.


A fiókodba való visszajutás érdekében végigvezetünk néhány lépésen."



Volt hogy egyszer telefonszámomat kérte el (az eredeti profilomon már meg van adva, szóval itt nem adhatom meg ugyanazt), utána olyan is volt hogy SZKENNELT (vagy fotózott) másolatot kér az egyik személyazonosító igazolványomról. :D :D Hülye ez az oldal???!! Ésatöbbi, hasonlóakat kér, amiket tuti nem adok meg egy 2.on.


Valaki erről valami tapasztalat, vagy megoldás, hogy esetleg ne szűrje ki a rendszer a másodlagosan használt profilomat? Nektek van ilyen? Ha mostanság regisztráltok még egy fiókot, nektek nem törlődik rövid időn belül automatikusan, tökmindegy, hogy mit adtok meg ott? Mert nekem nem akar megmaradni. Márpedig EGYÁLTALÁN NEM vagyok egy fake kamufiók gyártó, ezek voltak az elsők.. Ezért sem értem -.-


Valaki help please.


2018. aug. 15. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

"Tudomásom szerint, lehet több fiókja is egy személynek. "

Rossz a tudmásod.

2018. aug. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Másnak hogy van több fiókja, és azok miért nem törlődnek?
2018. aug. 16. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is 2 van. a regi pasizosommal nagyon ritkan leptem be, gondolom, ez nem volt feltuno.
2018. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó 2-3 éve csinálhattam a kamu fiókomat hasonló felhasználási célra. Szarrá csaltam mindent, amit csak lehetett Facebook-on. Épp ma törlődött véglegesen, mert kérvényeztem a törlését. Foglalta azt az email címet, amire az eredetivel szerettem volna váltani, illetve már haszontalan lett számomra. Amúgy totál kamu adatokat adtam meg, se kép, se semmi.

Azóta változott a helyzet. Felhasználták a Facebook-ot (is többek között) véleménybefolyásolásra, kamu hírek terjesztésére ami pl a politikára egy esetleges szavazáskor nem épp hat jól. Megszorongatták a Facebook-ot a Cambridge Analytica-botrány miatt, aminek végeredménye lett a GDPR. Nem rég beépült a Facebook-ba egy ujságíró, aki kiderítette, hogy igazából a Facebook nagy ívben tojik rá a korhatár-limitükre. Mindezek eredménye az, hogy minden új regisztrációt figyelemmel követnek és ha netán feltűnik, hogy kamufiók/nem elég idős a felhasználója vagy valami nem stimmel, akkor először is megpróbálják kicsikarni a felhasználó identitását, és a folyamat idejére kizárnak a fiókodból. Mint ahogy ezt az én példám is mutatja, visszafelé nem haladnak, engem max akkor piszkáltak volna ilyenekkel, ha gyanús tevékenységet folytatok és jelentenek.

2018. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pontosan, nekem is van egy ismerősöm, ő is azt állítja, hogy kb 6 évvel ezelőtt csinált kamufiókjába néhanéha belépeget, és nincs vele semmi. Amíg nem jelentik, szerinte nem is lesz. Viszont MOST bárki új profilt csinál, ami ugye nem egyértelmű hogy az személyes profil és a tiéd és használod, annak rendesen utánamennek. Legalábbis ha 2 van neked. Nekem csak azért fura, mert a fake profilomon, képeket is töltögettem fel, ismerősöket is gyűjtögettem, adatokat megadtam, mégis pár órán belül törlődött is. Tehát IP cím alapján kiszúr, ha egy helyről 2 profillal lépegetsz be néha.néha. Gondolom én?
2018. aug. 18. 15:24
 6/8 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..


Ennél a kérdésnél is érdekes a helyzet, érdemes a legutóbbi kommentet elolvasni legalul. Márciusi, tehát nemrégi, mást is folyamatosan kizár, ha újabb (mostanság készült) profilokról van szó. :)

2018. aug. 18. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam. Szerintem másik IP címről lehet csak új profilt csinálni.
2018. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látják az IP-det, ez igaz, de minden oldal látja az IP-det. Ez elkerülhetetlen. Viszont ez alapján szűrni butaság lenne. Az egyező IP cím csak egy viszonyítási pont, azért vizsgálódnak, mert egy IP-ről van szó. Innentől kezdve csak azt nézik, hogy egy másik emberhez köthető-e az új fiók, vagy ugyanahhoz a felhasználóhoz. Szerintem ez valahogy így működik. Ha IP alapján automatikusan tiltanák az új fiókokat, akkor az pl hogy lehetséges, hogy egy családban ugyanazzal az IP címmel készítenek többen is fiókot? Az első utániakat miért is nem tiltják ki? Na hát, nekem innen ered a feltételezésem.
2018. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!