Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha szeretnék egy Windows...

Ha szeretnék egy Windows 2008R2 szerverrel csak egy routert kiváltani, hogy legalább 500db IP címet oszthassak, és két hálókártyát teszek a gépbe, azt meg tudom egyszerűen valósítani vagy komolyabb szerver oldali beállítások kellenek? Tanulni raknám.

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni magam, hogy meg tudom valósítani és közben tanuljak. Hogy ne egy otthoni router korlátozott DHCP-jére legyek utalva hanem meg tudjam valósítani, hogy (ha egyszer olyan helyre kerülnék majd) ne okozzon gondot 500 vagy tetszőlegesen nagyobb számú IP cím kiosztása DHCP-n keresztül.

2018. aug. 28. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
500-al azért gond lesz, mert az ip címben csak 254-ig mehet a számozás egy subneten. Szóval meg kell old, hogy több subnet legyen (tehát legyen 192.168.0.1-től 192.168.0.254-ig és 192.168.1.x meg 192.168.2.x) és ezek a subnetek egy közös hálózatba legyenek rendezve és elérjék egymást (tehát azt kell szimuláld, mintha lenne egy fő switch amibe több switch van bedugva).
2018. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha átírom esetleg az alhálózati maszkot?? Akkor nem lehet több IP címet kiosztani Windowsban? Vagy ez nem ilyen egyszerű? Az 500 csak hasra ütött szám, a példa és a kíváncsiság kedvéért. Nyilván 256+ -ban kell gondolkodni tudom.
2018. aug. 28. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy normális router is tud /24-nél nagyobb netmask-ot kezelni dhcp szerver szintjén.


A Windows 2008 nem kifejezetten erre a szerepkörre van kitalálva (SBS verziókat használták erre max.), bár természetesen meg tudja csinálni, de ha pl. a belső hálózaton AD is van, akkor a két IP-s szerver fog kellemetlen meglepetéseket okozni :-) Amúgy nem egy nagy szám, ha ilyesmit akarsz tanulni, erre használj mondjuk MikroTIK-et, az olcsó eszköz, és sok helyen találkozhatsz vele, a Windows szervert meg próbálgasd arra, amire való.

2018. aug. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De pont az volna a lényeg, hogy megtanuljam a Windowst egy kicsit jobban, feszegessem a "mire való és mire hogy használjam ha akarom" határait. Kifejezetten ezért érdekel a Windows architektúra efféle alkalmazása. Most itt tartok ebben a kérdésben, ezért nyúltam segítségért. Hogy lehet-e routerként alkalmazni egy számítógépet tetszőleges számítógép vagy eszköz számára, ha a hardver megfelelően erős volna a célra. Ezért.
2018. aug. 28. 18:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy mindenre van megfelelő és cél hardver, de számtalan helyen találkozok azzal, hogy a gyakorló, régi motorosok vakarják a fejüket mert vagy ez nincs vagy az nincs, vagy pénz vagy ez az. Windows szervert viszont mindenhol fel lehet dobni ha van egy közepes vas, akkor egy kisebb környezetre használható. Ezért szeretném alaposan és jól megtanulni mert érdekel, mert szerintem egy univerzális és jó eszköz. Függetlenül az alternatíváktól. Majd ha a Lunix is érdekesnek tűnik számomra, hobbiból lehet azt is megtanulnom majd jobban. Egyelőre a Windows Server az ami most érdekel. Köszönöm annak aki eddig is és eztán is segít hozzászólásával.
2018. aug. 28. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát sok sikert hozzá :-)


Zárójelben (mint régi motoros) megjegyezném, hogy a Windows szerver pont nem a kisebb helyeken, hanem a vállalati környezetben „tud kiteljesedni”. Kisebb környezetben egy Linux sokkal univerzálisabb, egyszerűbb és olcsóbb megoldás, ráadásul a hálózati része (TCP/IP szinten mindenképpen) sokkal erősebb, lényegében tényleg azt csinálsz vele, amit akarsz, és nem azt, amit a Microsoft egy panelra feldobott.

2018. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!