Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a legolcsóbb korlátlan...

Byakko kérdése:

Melyik a legolcsóbb korlátlan mobilnet?

Figyelt kérdés

Költözés miatt szeretnék hordozható korlátlan mobilnetet.

De nem tudom melyik szolgáltatónál olcsóbb.



2018. aug. 29. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Telenor Hello Data Start a legolcsóbb.
2018. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15 ezerért
2018. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen eszközbe szeretnéd? Mivel a havidíjas előfizetéses díjcsomaghoz hozzáadható a korlátlan mobilnet, de az feltételekhez van kötve. A Telekom-nál pl a p2p (peer to peer) adatátvitelt, illetve a hálózatra nagy terhelést gyakorló adatátvitelt korlátozzák elég szépen. 2MBit/s le és 0.2MBit/s fel. Titkosított kapcsolatok esetén (VPN) ez 10MBit/s le és 5MBit/s feltöltési sebességet jelent. A Telenor-nál nem láttam olyat, hogy az adattovábbítás típusa szerint korlátoznák a sebességet. Azt sem, hogy mennyire korlátoznák csak annyit, hogy ígéretük szerint nem csökken a sebesség 2MBit/s alá. A Vodafone-t nem említeném, mivel nekik más az a kategória, amelyik csomagban kínálják a korlátlan mobilnetet. Nem használnád ki. Ami mindhárom szolgáltatóban közös, hogy a SIM-kártya használatát, amihez a korlátlan mobilnetes előfizetés tartozik CSAKIS hívások fogadására, indítására alkalmas eszközökben engedik használni, ami rendelkezik saját hangszóróval, kijelzővel, mikrofonnal stb stb. Tehát csak telefonban való használatra engedélyezett. A Telekom-nál elegendő, ha hívásra alkalmas eszközben van a SIM-kártya, a Telenor-nál havi egy hívást kezdeményezni is kell.

Telekom: 10 000Ft + muszáj hozzá legalább 80perc vagy SMS csomagot választanod, ami így 12 000Ft. Ez tartalmazza a 15GB EU Roaming adatot is. 35FT/perc és 35Ft/SMS

Telenor: 5520Ft és kapsz hozzá 50 perc beszélgetési időt EU Roaming-al is, ami 5.5GB-nyi roaming adatot jelent. 35Ft/perc és 35Ft/SMS

Ha nem telefonban tervezed felhasználni a mobilnetet, akkor már most mondj le róla. Gondolkodtam azon én is, hogy a borzasztó vezetékes netemet a 4G mobilnettel helyettesítem, de nálunk ahol a gép van meg amúgy ahol a ház, ott pont nem stabil a 4G sem, ráadásul ilyen feltételei vannak... A falak nagyon megfogják a jelet a ház több területén is, ami szerintem azért lehet, mert részben vályogházról van szó. A belső része vályog, a külső része, ahol a folyosó van az tégla, ahol stabil is a 4G. Persze ha neked eszedbe sem jutott ez, akkor mindegy. A Telenor HelloData Start csomagot ajánlanám, pénzben az éri meg a leginkább.

2018. aug. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék telefonálni. Én egy hordozható sim kártyás wifi eszközre gondoltam inkább. Főleg böngészésre és letöltésre használnám.
2018. aug. 30. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lenne, csak havi 1x pakolgathatod át a SIM kártyát egy telefonba, mert kell havi 1 hívás...
2018. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát meg mint említettem, a Telekom és a Telenor is kifejezetten tiltja a SIM kártya más eszközökben történő használatát. Ha tiltják, akkor értelemszerűen észlelni is tudják, ami ha észlelik korlátozáshoz, megszüntetéshez vezethet. Ezen kívül a Telekom-nak még vannak más feltételei is, amivel az egy felhasználó által esetlegesen a hálózatra irreálisan nagy mértékben gyakorolt terhelést hivatott kiszűrni. Van egy általános szűrés is, ami a hálózati torlódás megelőzésére való, ez független attól, hogy épp mire használod a mobilnetet. Viszont ez esetben a lehető legnagyobb sávszélesség lesz elérhető neked, de nyilván csökkentve amennyire csak lehet a hálózati torlódás megelőzése érdekében. Tapasztalataim alapján nem jellemző, hogy torlódás lép fel, max nagyon sűrűn lakott területen, ahol ráadásul sokan használnak mobilnetet.

Ami neked a legjárhatóbb út lenne az az, hogy telefonban használod a mobilnetet és USB-n keresztül azt megosztod a számítógépre. A telefon elvégez mindent magának, be lehet állítani a Beállításokban a Kapcsolatok menüponton belül (vagy valami ilyesmi). Csak találd meg az Internet megosztás menüpontot és keress olyat, hogy USB-internetmegosztás. Az nem gond, ha netán csak USB2.0 érhető el számodra, hiszen annak is a max sebessége 480MBit/s, még a 4G le sávszélessége általában 150MBit/s. Nem túl lassú még az USB2.0 sem a 4G-hez.

2018. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én A Telenor Hypernet szolgáltatását használtam, csak kevés lett a 100 gb keret.

Most a Triconnect 1000gb os netét használom egy napja. Az első nap letöltöttem 86 gb-ot.

A sebesség elviselhető.

[link]

2019. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2020. ápr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!