Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A routeres net mennyire...

A routeres net mennyire stabil, gyors?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert évekig 5mb/s modemes netet használtam, 1 hónapja 30mb/s routeres, de semmi javulást nem tapasztalok, egyedól a letöltés gyorsabb.

2018. szept. 1. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A géped teljesítményétől is függ, hogy a böngészőben milyen gyorsan tölt be egy oldalt.
2018. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
most azt akarod körülírni hogy böngészés közben a weblapok betöltésében nem észlelsz gyorsulást?
2018. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A gép teljesítménye nem változott. Az oldalak betöltésén, gyorsaságán érezni, hogy belassul, laggol. Mindegyik keresővel hasonló a lassulás, vannak oldalak, ahol zene stream megy vagy live adás akadozik, tölt de nem megy.
2018. szept. 1. 15:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor ott nem a net, hanem a géped a szűk keresztmetszet. Milyen géped van és milyen oprendszer?
2018. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

CPU típusa:QuadCore AMD Phenom II X4 B97, 3200 MHz (16 x 200)

Ram: 4Gb Ddr3

Gpu: Geeforce 210 2Gb

Win 10 64bit

Direct X:12

2018. szept. 1. 16:26
 6/10 CspCsj ***** válasza:

Több böngészőt is kipróbáltál?

Windows 10 tartalmazza: Edge, Internet Explorer

Vagy külsők: Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi stb.

2018. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen kipróbáltam többel, Edge sem jobb, az Explorer valamivel gyorsabb, nem tudom hogy? De ez nem annyira szeretem.
2018. szept. 1. 19:42
 8/10 CspCsj ***** válasza:

Próbáld internethasználat előtt és netezés közben nézni a processzor és a merevlemez terheltségét a Feladatkezelőben:

[link]

[link]


Ha internetezés közben egyik sem emelkedik meg jelentősen (mondjuk folyamatosan 70% fölé, nem csak pár másodpercekre), akkor tényleg az router-rel, vagy az internetkapcsolattal lehet probléma. (ha a router áramtalanítása, majd visszakapcsolása után javul egy időre a helyzett, akkor inkább azzal lehet a bibi)

Ez esetben a szolgáltató ügyfélszolgálatán jelezném (akár többször is) az instabilitást.


Persze másik géppel is kipróbálnám.

Laptopos ismerőst megkérnék, hogy ugorjon el tesztelni, vagy kölcsönkért laptoppal kipróbálni. (vagy akár asztali gépet kérni)


Egyébként mi a router modellszáma? (alján matricán)

Valószínűleg modem lehet beleépítve.

Ugyanazon a kábelen jön most is az internet, mint eddig?

2018. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Kölcsönkért gép mellett (helyett) akár telefonnal, tablettel is tesztelheted a zenék-videók akadozását.

2018. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz, teljesen más minden. Néztem már a folyamatoknál az adatokat, mennyi %-ot használnak, nem volt se a programoknál, se a rendszerben nagy értékek. Cpu, ram használatok is alacsony szokott lenni.

Igaz az első beszerelt új router hibás volt, szarakodtam itt vele, ugyanolyan van, ez működik, de lehet nem teljesen jó.

Zte fajta,s/n eg8jh9601065 a száma.

2018. szept. 1. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!