Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire "legális" a torrentezés?

Figyelt kérdés

Úgy értem , ha letöltök egy filmet, magamnak tárolom, de nem osztom meg sehol, csak magamnak leszedem hogy meglegyen?


Sajnos sok filmet nem adnnak ki Blu-Ray-re DVD-t meg rossz nézni full HD Tévén :D



#Magyarország #illegális #Torrent #Magyarországon legális a torrentezés
2018. szept. 7. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Torrentezésnél nem létezik a "nem osztom meg sehol". Maga a protokoll lényege hogy te mások megosztása által kapod meg a tartalmat és te is továbbosztod másoknak. Ezt nem tudod kikerülni sem letiltani, mivel ha letiltod a feltöltést, a többi neked töltő el fogja venni automatikusan a sebességed, és nem fogod tudni letölteni azt a dolgot. Ez direkt azért van így megcsinálva, hogy aki nem hajlandó a rendszert az elveknek megfelelően használni, az ne tudjon csak magának letöltve önzően használni azt.


Ha torrentezel, akkor elfogadod és vállalod hogy te is megosztó leszel. Ha ez nem megy, akkor ne használd.

2018. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy letöltés után automatikusan elkezdi visszatölteni. Na de én törlöm a torrentből a letöltött cuccost úgy akkor nem tudom visszatölteni nem? :/
2018. szept. 7. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Letöltés közben is megy a tovább osztás. Ezt a részt nem tudod kikerülni.

De, amúgy igen, ha letöltöd utána már meg tudod fékezni a visszatöltést.

2018. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
No de nem mindegy, hogy milyen oldalról töltesz, mert ha olyanról, ahol 24-48 óra kötelező seed idő van és te törlöd rögtön letöltés után nem kell neki sok idő és repülsz.
2018. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

"Torrentezésnél nem létezik a "nem osztom meg sehol"."

A feltöltés megakadályozható - például uTorrentnél:

[link]

Transmission-nál:

[link]

viszont ez genyóság, zárt trackereknél kitiltással jár.


"Úgy értem , ha letöltök egy filmet, magamnak tárolom, de nem osztom meg sehol"

Erről az 1999. évi LXXVI. törvény így értekezik:

"35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető."

tehát magadnak csinálhatsz másolatot a műről. A többszörözés jogának

"18. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét többszörözze, és hogy erre másnak engedélyt adjon."

megsértése a feltöltőt terheli.

2018. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!