Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan program amivel...

Van olyan program amivel latom a beszelgetopartnerem ip cimet? (Pl anotalkon)

Figyelt kérdés

Az anotalkot azert hoztam fel peldakepp ,mert sokan ismerik.

Arra vagyok kivancsi ,hogy van e valami lehetosegem arra ,hogy megtudjam a chatpartnerem Ip cimet.

Ne gondoljatok semmi sotet vagy akarmilyen dologra ,egyszeruen csak arrol van szo,hogy szeretnem kiirni az ip-ket es melle irni ,hogy kihez (tulajdonsag alapjan pl) tartozik. Ez azert lenne jo, mert tudnam ha olyannal beszelek akivel mar beszeltem + ha valaki masnak adja ki magat mint korabban az is kiderul.


Elore is koszi a valaszokat.



2018. szept. 10. 19:14
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
66%

Szívesen.



300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Az IP cím személyes adatnak minősül, amit nem fognak csak úgy közzétenni az oldalak. Biztos, hogy nincs ilyen lehetőség sehol, sem módszer rá.
2018. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

#1 - Azt remelem erzed ,hogy ez nem igazan jott a temahoz. Bemasoltal valamit amit talaltal es kesz. Egyebkent ha az illeto a szomszedom lenne akkor akar egy telefonos alkalmazassal is meg lehetne szerezni a szolgaltatotol kapott ip-t (de szerintem az ujabb telefonokban meg lehet nezni a wifi adatainal). Ha buncselekmeny lenne nem lennenek ezek az alkalmazasok.

#2 - Lehetoseg van ra ,hogy megszerezd valaki ip cimet,csak egy linket kell kuldeni ,amit o megnyit. Viszont en ezt nem akarom mindenkivel eljatszani.

2018. szept. 10. 19:38
 4/30 anonim ***** válasza:
53%

Valahogy félrecsúszott az értelmezés.

#2 komment leírja, hogy az oldal nem fogja kiadni ezt az adatot, mert nem teheti meg. Az első leírja hogy te az oldalt nem törheted fel érte, mert Btk. Te pedig egy harmadik magyarázattal jössz, hogy te úgyis megszerzed, ha akarod. Akkor hajrá! Itt nem kaphatsz ilyen irányú segítséget, magadra vagy utalva.

2018. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
31%

#1 Teljes mértékben a témához tartozik, amit akarsz csinálni az hackelés, más személyes adatait akarod megtudni. Na, ehhez fel kell törnöd az egyén routerjét, és lekérdezned az adatait vagy amit az elöbb leírtál másnak, hogy egy linken keresztűl ő csatlakozik rád. Meg ha megtudakolod az IP címet, nem csak azt fogod látni, látni fogod a nevét, lakcímét, vagy hogy hol használja a rootert. Kis rákeresséssel még az ismeretségi körét és a szokásait.


Sok sikert az anotalkozáshoz!

2018. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

Az Anotalkon nem fogod látni a beszélgető fél IP-címét, mert az üzeneted egy köztes szerveren keresztül megy át - aminek az üzemeltetője nem fogja kiadni a két szép szemedért a másik fél IP-címét.


Csak a tárhely vagy Internet-szolgáltatónak kellene kiadnia a hatóságok részére nyomós indok (bűncselekmény elkövetése) esetén - lásd 2003. évi C. törvény ( [link] ) 159/A. §.

2018. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Feltoresekrol beszeltek meg egyeb hulyesegekrol. En arra celoztam,hogy tudok kuldeni linket ,amit ha megnyitnak megkapom az ip-t. (Nem aztmondom,hogy ezt csinalom,csak hogy igy is megoldhato).

Nem kell routert sem feltorni ahhoz, hogy lassam az ip cimet. Az ip cim nem szemelyes adat. Nem is lehet szemelyes adat ugy ,hogy nem 1 szemelyhez tartozik. Sokan elvagytok tevedve a dolgokkal kapcsolatban.


Ha feltores meg egyeb dolgok lennenek az buncselekmeny lenne,de ilyenrol egy szot nem irtam. Ahogy irtam ,ha a szomszedom lenne meglehetne szerezni az ip-t konnyeden ,az sem lenne buncselekmeny. Tudni valaki ip cimet nem buncselekmeny! Fel lehet ugy hasznalni ,hogy az legyen ,de az megint mas kategoria.

2018. szept. 10. 20:24
 8/30 anonim ***** válasza:
49%
Ha készítesz egy oldalt ami eltárolja az oda látogató fél ip címét, akkor ehhez előbb engedélyt kell tőle kérned. Ha még ezután sem érted, az olyan szintű szellemi fogyatékosság, amivel ha lenne is olyan program amit szeretnél, akkor sem tudnád használni.
2018. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Megint a hülyeség megy. Mondtam én egy szóval is ,hogy ezt csinálom? NEM. Akkor ne magyarázd a hülyeséged. Egyébként ha használnám sem én csinálnám az oldalt,én csak a linket osztanám meg ,amit kapok. Az oldal emailben küldené nekem az ip-t.
2018. szept. 10. 20:56
 10/30 anonim ***** válasza:
Ok, te menthetetlen vagy. :)
2018. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!