Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan program amivel...

Van olyan program amivel latom a beszelgetopartnerem ip cimet? (Pl anotalkon)

Figyelt kérdés

Az anotalkot azert hoztam fel peldakepp ,mert sokan ismerik.

Arra vagyok kivancsi ,hogy van e valami lehetosegem arra ,hogy megtudjam a chatpartnerem Ip cimet.

Ne gondoljatok semmi sotet vagy akarmilyen dologra ,egyszeruen csak arrol van szo,hogy szeretnem kiirni az ip-ket es melle irni ,hogy kihez (tulajdonsag alapjan pl) tartozik. Ez azert lenne jo, mert tudnam ha olyannal beszelek akivel mar beszeltem + ha valaki masnak adja ki magat mint korabban az is kiderul.


Elore is koszi a valaszokat.



2018. szept. 10. 19:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#10 - Nem a kerdesre valaszoltok,ez az elso problema.

Aztan olyan dolgokat mondtok ,amit nem is irtam ,es vadaskodtok.


Ha lenne ra program (ugye ezzel kapcsolatos a kerdesem) akkor az a program biztos nem torne fel az oldalt ,hanem valami mas utan adni ki az ip-t (biztos valahogy megoldhato,ebben annyira nem vagyok jartas).

Na most ha az ip cimet minden feltorogetes nelkul meg tudnam szerezni az pontosan miert is lenne buncselekmeny? Nem elnek vissza vele. Magamnak elmentenem es annyi.

Az meg a masik resze a dolognak ,hogy ha buncselekmeny is lenne akkor se jutna el a dolog a rendorseghez ,mert meg azok sem tudnanak rola ,akiknek az ipje megvan.


Egy tok egyszeru kerdest tettem fel azokhoz, akik jartasak az ilyenekben es most ott tartunk,hogy vadaskodtok es halal nagy hulyesegeket irtok.

2018. szept. 10. 21:31
 12/30 anonim ***** válasza:
#11 ez a probléma. Valami hű de high tech (számodra) módszert akarsz használni, de fingod sincs az egészről. De ez nem lenne gond, nem kell hogy értsen mindenki mindenhez, én pl. nem tudok használni idegen fényképezőgépet vagy kamerát, de bármelyik mobilon gyorsan kiismerem magam. Az viszont probléma hogy azt hiszed hogy bármennyire is értesz hozzá, pedig nem. Vannal ugyan információid, csak azok vagy pontatlanok, vagy tévesek. Az arroganciád azonban nem engedi hogy ezt belásd, ezért mindenkit próbálsz oltani, de ez sem jön be, mert mindenki szarik rá. :)
2018. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#12 - Egy kerdest tettem fel ,mire vádaskodtak. Ez normális ? Szerintem nem!

Akárhogy próbáljátok bemagyarázni,hogy bűncselekmény ,nem az. Legalábbis olyan formában ahogy írtam biztosan nem.

Az a módszer amit leírtam tesztelve van (ismerőssel) szóval működőképes.


A kérdésem annyiból állt ,hogy van e ilyen program vagy lehetőség.

Egy egyszerű "igen , ###### a neve" vagy "nem ,mert #####...." lett volna a válasz.

2018. szept. 10. 21:49
 14/30 anonim ***** válasza:
Megyek az utcán, odalép hozzám egy férfi, és a kezembe ad egy fegyvert. Fogom a fegyvert, és lelövök egy járókelőt. A fegyvert nem én csináltam, mégcsak nem is az én fegyverem. Hülyeség lenne azt gondolni hogy nem is fognak elitélni emberölésért? Elmondhatatlanul. Nincs az az épeszű ember, aki azt mondaná, hogy semmi rosszat nem tettem. Azonban ez egy nagyon súlyos bűncselekmény, gondolom túlzásnak érzed, hogy összehasonlítom azzal, amit te akarsz csinálni, egyszerűen elörpül mellette. És épp ez a lényeg. Ez olyan súlyos, hogy mindenki egyből belátja, mekkora hülyeség az, ha az elkövető ártatlanak valja magát. A cselekmény súlyosságától eltekintve a te eseted pont ugyanilyen. :)
2018. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz peldat hoztal fel. Abba bele se megyek ,hogy eletszerutlen.

A te peldadban eleve baj ,ha nem jelentesz egy talalt fegyvert. Ezt be kellene jelenteni a rendorsegen. Na ha te azzal a fegyverrel lelosz egy jarokelot csak ugy az megint eletszerutlen es indokolatlan.

Na de mindegy ,a lenyeg ,hogy ertem mire akarsz kijukadni,viszont a peldadban visszaeltel azzal a fegyverrel amit kaptal. Tehat azzal onmagaban nem kovetnel el buncselekmenyt ,hogy megkapod a fegyvert.

Az en helyzetemben viszont semmi ilyesmi nem lenne (ha azzal a linkes modszerrel csinalnam amit irtam,,,bar ugye ez nem kapcsolod a kerdeshez,csak leirtam,hogy igy is megoldhato) ,mivel en az ip cimeket nem hasznalnam tulajdonkeppen semmire,csak magamnak irogatnam fel.

Egyebkent ahogy irtam, ha a szomszedomrol lenne szo (vagy olyanrol akinek ra tudnek csatlakozni a wifijere) akkor tok egyszeru lenne megszerezni az ip-t es ez onmagaban nem is lenne buncselekmeny.

2018. szept. 10. 23:36
 16/30 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz így hogy nem is figyelsz arra, amit írunk.
2018. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"A kérdésem annyiból állt ,hogy van e ilyen program vagy lehetőség."

És ezt a #6-os hozzászólásomban ki is fejtettem: az Anotalk nem biztosít erre lehetőséget.

Egy szimpla socket-io-s chatalkalmazás, ami egy webszerveren keresztül nyújt lehetőséget a csevegésre. Így a beszélgető fél IP címe ismeretlen lesz számodra.


Hacsak nem töröd fel az Anotalk szerverét - ami ugyebár bűncselekmény - vagy kéred el az üzemeltetőktől - amit nem kaphatsz meg, csak a hatóságoknak adják ki (lásd újfent #6-os hozzászólásom) - vagy jutsz hozzá a beszélgető féltől egy weboldalon/alkalmazáson keresztül - ami viszont az adatvédelmi törvények értelmében beleegyezést igényelne tőle (hasonlóan egy kép vagy hangfelvétel készítéséhez - lásd: 2013. évi V. törvény, 2:48. §), hisz egy felhasználót kötsz össze egy IP-címmel.


"Az Internet hálózatában az IP címek egy-egy számítógépre utalnak, melyet az Internethez hozzáférést biztosító szolgáltató (internet access provider) rendel az előfizetőhöz abból a célból, hogy azonosítsa az előfizetőt. A dinamikus címeket a csatlakozás pillanatában automatikusan osztja ki a szolgáltató az Internethez csatlakozó előfizetőnek, ezért ezek időről időre változnak. A statikus IP cím (mint például ADSL kapcsolat esetében) állandó és egyetlen előfizetőhöz köthető, ezért az ilyen címek esetében az előfizető személye könnyen azonosítható.


A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény (a továbbiakban Avtv.) 2. § 1. pontja szerint az IP címek vonatkozásában személyes adatról beszélünk. Ahogy a felhasználó neve, beceneve (nick), jelszava és e-mail címe is személyes adat."

Forrás: Dr. Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos állásfoglalása ( [link] )


"A személyes adatok definíciója értelmében nagyon kitágult a kezelendő adatok köre. Minden adat, amely természetes személyhez köthető, már személyes adatként kezelendő. A teljes megértés kedvéért megemlítek pár példát: a név és lakcím adatok mellett a GPS adatok, IP címek, kamera felvételek, bármilyen weboldalra való bejelentkezés."

Forrás: Magyar Könyvvizsgálói Kamara Oktatási Központ: Átalakul az adatvédelem – minden a GDPR-ról ( [link] )

2018. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Elegge leertekeltek a valaszod,ezert gondoltam,hogy nem teljesen oke.

Tok jo,hogy linkeltel par jogszabalyt/torvenyt ,de tovabbra is azt mondom,hogy az onmagaban nem buncselekmeny ,ha tudom az Ip cimet. Szemelyes adatot tudni nem buncselekmeny es ha ugy megtudtam volna szerezni ahogy kerdeztem akkor nem lenne semmi baj.

2018. szept. 11. 12:24
 19/30 anonim ***** válasza:
sírok, úgy látom ip címek nélkül maradsz:D
2018. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

#19 - Sirhatsz ,en nem fogok:)

Ha ip-k nelkul maradok akkor igy jartam.

2018. szept. 11. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!