Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az lenne a problémám hogy...

Balint0125 kérdése:

Az lenne a problémám hogy resetelve lett a router (tl-wr 741nd). A wifi teljesen jol működik, de kabelen a pc n nincs internet. Wifin keresztül a 192.168. 0.1 oldalon az alap dolgokat megcsináltam de nem tudom hogy lehetne ezt megcsinalni?

Figyelt kérdés
A modem típusa nem tudom most milyen, de ha ez is fontos majd megtudom nezni.

2018. szept. 19. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha wifin van akkor kábelen is kellene. Milyen IP-t kap a gép? Van átjáró? A router lan portjába van csatlakoztatva a gép? A gépen nincs fix ip beállítva?
2018. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azert nem ertem,mert ugyan ugy vannak a kabelek kotve mint elotte, amikor meg jo volt. A routerbol WAN portbol a modem be, es a router LAN portjabol a PC be. Azt nem tudom hogy fix e az ip.(hol tudom megnézni?)
2018. szept. 19. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Most már azt is le ellenőriztem, hogyha a laptopba dugom a netkabelt, ott működik az internet kabelrol, Szoval a pc n lesz valami gond vagy beállítás. S.o.s
2018. szept. 19. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:

nyiss a gépen egy parancssort és kérd le az IP-d

ipconfig /all

Az általad használt hálózati adapternél ott lesz az ipv4 cím

Ott az úgy kezdődik, hogy 192.168.0.valamennyi?

Mögötte mi áll? Prefered? Ha igen, akkor dhcp-n kapod az ip-t

Az átjáród 192.168.0.1? Ha igen, akkor az rendben van. Ha itt mindent rendben találsz akkor jöhet a hálózati teszt

ping 8.8.8.8

Van válasz? ha nincs akkor nincs élő hálózati kapcsolatod

ping 192.168.0.1

Van válasz? Ha nincs, akkor a routert sem éred el

Viszont ha a 8.8.8.8-ra van válasz, akkor:

nslookup 8.8.8.8

Erre ezt kell kapnod:

Server: google-public-dns-a.google.com

Address: 8.8.8.8

Ha nem ezt kaptad, vagy nincs eredmény, akkor a dns beállításokban van a hiba, nem működik a névfeloldás

Ezen hiba adódhat a router helytelen beállításaiból, érdemes átnézni.

2018. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A ping8.8.8.8 es a ping 192.168.0.1re is ugyan azt a választ kapom 4x(gonsolom ez jelenti azt hogy nem érem el) PING: transmit failed. General failure. Legvegen pedig hogy Lost=4 (100% loss)
2018. szept. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!