Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » VDSL2/ADSL hiba,50 mbit/s...

Charstheone kérdése:

VDSL2/ADSL hiba,50 mbit/s internetről kérdés. Port hiba lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne pár kérdésem. Először is el mondom, hogyan alakult ki ez a szituáció!

Egy faluban lakok, ahol csak a Telekom tud jelenleg "értelmes" internetet szolgáltatni. Eddig SatTv-nk volt és 30 mbit/s internetünk. IpTv-t szerettünk volna, és hát mivel pluszba még 3-an aktívan használjuk az internetet, nagyobb sávszélességet, szóval át akartunk váltani a legnagyobb itt elérhető Telekom otthoni internetes csomagjára, ami 50 mbit/s. Azt mondták lehetséges és jönnek is kötni. Ki is jött egy szakember tőlük kötni. Egy két perc múlva azt mondta, megnézi, hogy egyátalán van-e szabad hely a két érpárnak a központban és ezzel elment. Egy 10 perv múlva vissza jött, majd ismét elment. Mikor megint vissza jött azt mondta nincs szabad hely, de át dugta a netet egy másik portra és most elvileg jobbnak kell lennie. Szóval bekötötte az IpTv-t, majd elment. A router is maradt a régi. (Próbált volna bekötni két újabb modelt, de mind a kettőt állítása szerint "kukázta", de ez most csak részlet kérdése. Az eddigi router is tudta teljesíteni a 30 mbit/s-t.) Miután elment kíváncsiságból rámértem a netre és csak 10 mbit/s volt. Hívtam a Telekom ügyfélszólgálatot, ahol rámértek és tényleg nem volt valami okés. Mondták, hogy megpróbálják valamennyire helyre állítani, aminek az eredménye 20 mbit/s lett és közölték, hogy ennél jobbat nem tudnak csinálni. Ebben az a fura, hogy eddig meg volt a 30 mbit/s és most azt állítják nem lehet több mint 20 mbit/s. Valami a port átrakosgatással romlott el?

Meg alapvetően, hogy működik ez a dupla rézpáras megoldás 50 mbit/s-nél? Mert én úgy képzelem el, hogy egy ADSL-t és egy VDSL-t szolgáltatnak párhuzamosan, mivel az egyik 20 mbit/s-t, a másik 30 mbit/s-t tud maximálisan, így jön ki az 50, de ez lehet hülyeség, nem vagyok anyira jártas ebben, de ha valaki netán tudja, megköszönném tájékoztatását!



2018. szept. 26. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
A Dupla rezes megoldás, azt Bunding-nak hívják. A Bunding-hoz ZTE ZXHN H368N típusú modemet adnak a Telekomosok. A Bunding lényegében egy 2 csatornás VDSL2 vonal. Ahol egyszere tölt le, és egyszerre tölt fel mind két érpáron. Ez gyakorlatilag úgy müködik mint anno a 2 csatornás ISDN vonal. Csak itt VDSL2-n! A VDSL2 vonalon maximálisan 250 Mbit/sec letöltés megy mximum, a Bunding-on meg maximum 450 Mibit/sec 0 méteren. Minnél távolab vagy a VDSL2 központol annál kissebb a le és feltöltési sáv szélesség. Én például 1300 métere lakom a VDSL2 központol, így nekem Bunding módban 38 Mbit/sec maximum a le töltés. A másik pedig az IPTV ami szintén sáv szélességet foglal. Mert az IPTV esetén 1 db SD stream 5 Mbit/sec-t foglal le. HD stream esetén pedig legalább 8 Mbit/sec. Ez is az internet sáv szélességből jön le. Általában pluszban adják az internet csomagon felül az IPTV-hez a sávszélességet. De ahol nem tudnak a távolság miatt pluszba adni, ott az internet sáv szélesség rovására megy az iptv.
2018. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást! :)
2018. okt. 2. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!