Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetszolgáltató láthatj...

Az internetszolgáltató láthatja illetve eltárolhatja az internetes előzményeimet?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, amit én itt az internetböngészőben látok, hogy mondjuk 2018. 10. 08-án 15 óra 3 perckor meglátogattam egy weboldalt, majd onnan továbbmentem ide és ide...


Ha igen, akkor kiadhatja az előfizetőnek kérésre, vagy mondjuk bűncselekmény esetén elővehető?


2018. okt. 8. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem feladata a szolgáltatónak, sem jogalapja, sem kapacitása nem lenne ilyen arányú megfigyelésre. Nem kérhető ki az előfizetőről ilyen adat, és a hatóság sem szerez be ilyen módon bizonyítékot (nem a szolgáltatótól szerzi be, hanem a konkrét weboldal üzemeltetőjének naplójából).


Ha számon akarsz valakit kérni, ez nem működőképes dolog. Ha te félsz attól hogy számonkérhető leszel, szintén nem fog így megtörténni - ettől függetlenül a meglátogatott oldal tárolja az adataidat és tevékenységedet is, úgyhogy nem érdemes a neten bűncselekményeket elkövetni.

2018. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tárolhatja, és tárolja is. Hogy előfizető kikérhet-e, azt passzolom, annyi fix, hogy rendőrségi, ügyészségi kérelem esetén kötelesek kiadni.
2018. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor most mi az igazság? De egyáltalán miért tárolná?


Az természetesen igaz, hogy amelyik weboldalt meglátogatom, az eltárolja az adataimat és a tevékenységemet. De a szolgáltató nem hiszem.

2018. okt. 8. 18:32
 4/4 Derwer ***** válasza:

Tárolja.

Mert törvény kötelezi.

2018. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!