Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy gamer aki nagyon sok...

Egy gamer aki nagyon sok játékot tölt le milyen internet csomagot választ?

Figyelt kérdés
Felmerült már néha bennem,hogy akik esetleg gameplayeket készítenek például honnan van annyi internetük,hogy akár 5-6 nagy szabású játékot is letudnak tölteni egy hónap alatt.Most én a For Honort szerettem volna letölteni,de 53 GB és nekem csak 100GB adatforgalmam van.Milyen csomagot vagy hol vesznek az ilyen emberek?Vagy korlátlant vesznek?

2018. jún. 17. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Korlátlan vezetékes netet a legtöbben. Mással szinte lehetetlen boldogulni ilyen felhasználást tekintve. Ez egyébként a leginkább elterjedt megoldás, ettől sokkal ritkább, hogy van adatforgalmi limit. Persze ezt a számítógépekre értem, mobilnál pont fordítva van a dolog.
2018. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tobbseg vezetekes netet hasznal, ami korlatlan alapbol.

Joforman csak az hasznal mobilnetet, akinel nem elerheto normalis kabeles megoldas.

2018. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, de ezt még lehet szépíteni. Pl. én olyan 50GB-ot 8-12 órán keresztül töltök mindezt azért, mert amúgy meglenne 8 óra alatt, csak ennek feltétele, hogy senki se youtube-ozzon itthon különben csökken a letöltési sebesség. Bár lényegtelen, mert ha letöltenék használhatatlan lenne arra az időre a kapcsolat, mivel a letöltés elvinné a teljes sávszélességet és a hálózat válaszidejét percekben lehetne mérni, szóval nap közben korlátozva, este, de inkább hajnalban már maxon mehet. Kirúghat akár több, mint fél napra is 50GB letöltése, na. Papíron 30MBit/s a letöltési sebességünk, de amúgy az valójában olyan 12MBit/s, azaz 1.5MB/s (MBit--->MB=12/8 vagy 12*0.125). Ami ebben rossz, hogy nem tudunk váltani nagyobb sávszélességre mivel nincs kiépítve a hálózat, sőt, a válaszideje is borzasztó terhelés mellett. Élvezet online játszani mikor valaki nekiáll videózni... Hogy a feltöltést meg se említsem... 1MBit/s (0.125MB/s).


A játékokkal általad leírt módon sokat foglalkozó emberek biztosan optikai hálózatot használnak és 1000MBit-es csomagra fizetnek elő. Annak már alacsony a válaszideje és lehet vele simán stream-elni játék közben, ami pl. az én internet kapcsolatommal lehetetlen volna. Persze a garantált letöltési és feltöltési sávszélesség jóval alacsonyabb, de ez azért van, mert nem tudják a névleges (1000) sávszélességet biztosan tartani mindig, előfordul sajnos, hogy hiba lép fel. Ettől függetlenül számoljunk úgy, hogy az esetek többségében az 1000MBit az 1000MBit. Ez 125MB/s letöltési sebességet jelent, tehát egy 50GB-os tartalomnak kb. 7 perc alatt (125*60=7500MB/perc--->51200/7500=6.8) lent kell lennie. Még ha nem is jön stabilan 125MB/s-al a tartalom, akkor is olyan 15 percen belül tuti lent van az az 50GB, ami nekem a legjobb esetben is 8 órát vesz igénybe. Remélem érezhető a kontraszt. Ami ebbe a folyamatba még beleszólhat az a PC felszereltsége. Ehhez már kell egy modernebb processzor, illetve egy olyan adattároló, ami ki tudja írni ilyen gyorsan az adatot. A feltöltési sebesség már lehet kisebb a letöltési sebességnél, ami amúgy gyakori dolog. Ezt leszámítva már a feltöltési sebesség is elég magas ahhoz, hogy ne órákat kelljen eltölteni egy 100-200MB méretű videó feltöltésével. Ahogy elnézegetem, 200MBit-et kínálnak feltöltési sebességnek, ami 25MB/s-ot jelent, tehát az említett 200MB-os tartalmat kerek 8mp alatt feltölti. 50GB-nál maradva, kb. fél óra még visszatöltöd azt, amit előtte 7 perc alatt leszedtél. Ezért használják a nagy gamer-ek ezt az adatcsomagot, látszik a levezetésemből, hogy kegyetlenül gyors és ráadásul stabil, alacsony a válaszideje.


Ahogy azt előttem említették, nem fix adatlimites csomagokat vesznek igénybe ilyen felhasználáshoz, hanem korlátlan adatlimites, de fix fel/letöltési sebességgel rendelkező adatcsomagokat. Bár a 4G miatt az adatlimites csomagoknak is van egy sebességkorlátja, de az a 4G technológia maximuma (akkor nem max, ha korlátoznak adatforgalom túllépés miatt). Amúgy léteznek korlátlan mobil csomagok, de azokat telefon beszélgetéshez kötik, tehát valahányszor hívást kell kezdeményezned, illetve tiltják a router-ekben való felhasználásukat.

2018. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!