Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen alapon vámoltatják meg...

Milyen alapon vámoltatják meg a csomagokat az EU-n kívülről?

Figyelt kérdés

Rendeltem két sminkszert egy csomagban az USA-ból, de kiderült hogy díjat számítottak fel rá, megakadt a vámon.


Én nem értem, miért, mikor ez nem nagy dolog, csak két sminkszer aminek az értéke 8395 Ft, a postaköltség 4380 Ft, és még 5296 Ft-ot akarnak elkérni.


Ennél nagyobb dolgot (parfümöt etstápolóval szetben) is rendeltem Amerikából, mégse akadt fenn sehol.


Nem értem ez miért akadt fenn, egyáltalán jogosan akadt fenn, nem tudom mit tegyek.


Nekem kell egyáltalán fizetnem, vagy az eladónak?


Hova tudok fordulni, ha jogtalannak érzem a díj szabást?


Előre is köszönöm a segítséget (kezdő ebay-es vagyok, nem nagyon tudok sokat erről).



2018. okt. 8. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert ez a törvény.

Jogos.

Korábban szerencséd volt. Nincs kapacitás minden egyes csomagot ellenőrizni. Most kiszúrtak.

Neked kell fizetni, nem az eladónak.

Máskor rendelj EU-s országból. Egyszerűen beállítod ezt is a keresési feltételek között.

2018. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2018. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vám nincs rá, de áfát kell fizetned, abba a határba pont belesik már. Az pedig nem jön ki ezekből a számokból 5296 -nak.


Kifejezetten még akkor kaphat vámot ha parfüm, vagy alkoholt tartalmaz (nem feltétlen ital), és talán úgy vámkezelési díjjal (ha van) már kijön az összeg. Neked kell kifizetned, viszont gyakorin témakört nagyon rosszul választottál.

Politika -> Törvények, jog -ban több segítséget kapnál.

2018. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én nem értem, miért, mikor ez nem nagy dolog, csak két sminkszer aminek az értéke 8395 Ft, a postaköltség 4380 Ft, és még 5296 Ft-ot akarnak elkérni."


A VÁM-ot- illetve ÁFÁ-t - a csomag értéke és postaköltsége alapján kell fizetni. 22 euro felett kell fizetni, ez kábé 7000Ft. A tiéd ezt túllépte.


"Ennél nagyobb dolgot (parfümöt etstápolóval szetben) is rendeltem Amerikából, mégse akadt fenn sehol."


Ez egy lutri. Vagy fent akad a sok tízezer csomag közül vagy nem. Most nem volt szerencséd.


"Hova tudok fordulni, ha jogtalannak érzem a díj szabást?"


Ez sajnos jogos.


ÁFÁ-t kell fizetned ami ugye 27%, plusz 250Ft vámkezelési díjat a postának, így jön ki az 5300Ft.

2018. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* plusz 2500Ft vámkezelési díjat a postának
2018. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudtam melyik kategóriába rakjam.


Kösz a gyors válaszokat.


Uccsó alkalom USA-ból ennyiért rendeltem. :-/

2018. okt. 8. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

És ne feledd a 22€-ba beleszámít a szállítási költség is.

Én csak Kínából rendelek és ingyenes szállítással, max 100$ az 70-80€ még nem volt gond, de 90%-ban 30€ alatti dolgokat

levélként.

2018. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!