Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-Link routert switch-ként...

TP-Link routert switch-ként szeretnék használni, milyen beállításokat kell ehhez elvégezni? (TL-WR340G, és TL-WR831N-ről van szó)

Figyelt kérdés
Wifi-t és a DHCP-t kikapcsoltam ez elég? Esetleg hogy lehet a WAN portot is belevenni a switchelt portok közé?

2018. okt. 14. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

WAN portot nem fogod tudni használni switch-ként


Lan1-be dugod a routerből érkező madzagot


A switch-ként használt routernak adj meg egy olyan FIX ip címet, ami kompatibilis a jelenlegi hálózadoddal


PL.: Ha a mostani routered IP-je 192.168.1.1 és DHCP-n oszt ki IP-ket 192.168.1.100 és 255 között, akkor az új switch-router IP-je legyen FIX 192.168.1.2 mondjuk (egy olyan IP amit DHCP-n NEM oszt ki a rotered

a switch-router-en nem muszáj letiltani a WiFi-t de a DHCP kiosztást IGEN!


Wifit állíthatsz be rajta, SSID és jelszóval, így esetleg olyan helyen is erős lehet a jel, ahol eddig gyenge volt (De ne add neki ugyanazt a nevet, mint az eredeti, pl ha "netem" volt eddig, akkor a sw-router SSID-je legyen mondjuk "netem02" vagy ilyesmi (amiből tudod, hogy a tied :) :)

2018. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! hasznos volt. Még egy olyan kérdésem volna hogy tudom megállapítani a switch-router admin felület IP címét amikor azt a fő router által kiosztott IP címek közt természetesen nem találom. Persze azt tudom hol kell beállítani az admin felületen, de addig hogy jutok el hogy megtudjam a managemenmt felület címét? (azt a módszert ismerem hogy resetelem a routert, és akkor az alapértemezett (192.168.1.1) címével egy alhálóba tartozó IP-t állítok be statikusan a gépen, és akkor már bent is vagyunk) de ezen kívül meg lehet-e valahogy állapítani?
2018. okt. 14. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!