Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Statikus IP cím megválasztásán...

Statikus IP cím megválasztásánál, a számítógép oldaláról milyen szabályokat, MILYEN HATÁRT (intervallumot) kell betartani?

Figyelt kérdés

Ha a számítógépemen (levő rendszeren) csatlakozáshoz STATIKUS IP címet akarok választani; Milyen intervallumból választhatok IP címet?


Fő kérdésem pedig : Mi a teendő akkor, ha nem tudom előre, hogy az aktuális router/AP/Wifi-spot eszköz a 192.168.x.x-es tartományra, vagy a 10.x.x.x tartományra lett konfigurálva - én viszont MINDENKÉPPEN statikus IP címet akarok/kell használjak?



2018. nov. 8. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ha a számítógépemen (levő rendszeren) csatlakozáshoz STATIKUS IP címet akarok választani; Milyen intervallumból választhatok IP címet?"


Szerintem abból az IP címtartományból amire a router lefed ( routerben be lehet állítani, hogy milyen hálózatimasszkkal és milyne hálózati címen oszthat host címeket ), szerintem érdemesebb a manual bind-del hozzárendelni itt az ip címet, mint a kliens gépen mókolni.


"Fő kérdésem pedig : Mi a teendő akkor, ha nem tudom előre, hogy az aktuális router/AP/Wifi-spot eszköz a 192.168.x.x-es tartományra, vagy a 10.x.x.x tartományra lett konfigurálva - én viszont MINDENKÉPPEN statikus IP címet akarok/kell használjak?"


Statikus IP cím használatnál a minimum feltétel, hogy ismered a hálózat címét és a maszkot. Tehát a kérdésed ebben a formában nem értelmezhető. Másképp mondva ha nem ismered a fentieket akkor nem tudsz statikus IP címet választani ( ami működni fog adott alhálózaton )

2018. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, de nyilván szolgáltatni akarsz valamit.

Ebben az esetben az internet szolgáltatódtól kell venned statikus IP-t, ami nem lesz olcsó mulatság!

2018. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 -> NEM.

Semmit nem akarok szolgáltatni. Annyira nem, hogy a http-daemon ráadásul ki is van kapcsolva.

2018. nov. 9. 03:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindegy.

A statikus IP címek nem hevernek parlagon. Ha nem saját IP tartományból veszed ki, hanem azt szeretnéd, hogy a géped kívülről is látható legyen az interneten, akkor meg kell venned egyet. Ennek elég húzós havi díja van.

Ja, és siess, mert gyakorlatilag már elfogytak.

2018. nov. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak lokális hálózatról van szó, akkor tudni kell az alhálózat címét és maszkját, enélkül nem fog menni. Ha megvan, akkor ez megad egy tartományt.

Pl: a hálózat címe '192.168.1.x/24', Az utolsó 8 biten a 0 a hálózat címének van fenntartva, a 255 a broadcast cím, szóval 1-254 tartományban választhatsz úgy, hogy ne ütközzön más eszköz IP címével, a routerrel sem!

Wifi hotspot-nál ha a wifi eszközön a DHCP él, akkor azt javasolt használni. Ha statikus címet akarsz, akkor viszont ismerni kell az eszköz és a hálózat pontosabb paramétereit.

2018. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 : KÖSZÖNÖM!

Maradéktalanul minden kérdésemet megválaszoltad. Most már értem, mi adja a választható címtartomány határát.

2018. nov. 9. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
De vigyázz, az csak egy példa volt és csak /24-es címekre igaz, tehát ahol az első 24 bit az alhálózati cím, és a maradék 8 bit az azon belüli címtartomány. A 192.168.x.x pl. alapból /16-os, a 10.x.x.x pedig /8-as.
2018. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy erre is figyeltél.

De összeállt ez is. Középsuliban valahol tanították ennek a számolását, de a Te apró, de annál lènyegesebb magyarázatodra, egy kis végiggondolás után törtènt meg a HEUREKA, állt össze hirtelen 100%-osra a kép.

2018. nov. 12. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!