Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vélemények erről a Routerről?

Vélemények erről a Routerről?

Figyelt kérdés

[link]


Sejtésem szerint nem sokan ismerik, én is nemrég találtam rá, viszont csak jókat olvastam róla. Igaz az ára borsos, de jelenleg egy gyári Telekom modemet használok, konnektorba dugható TP-Link repeaterrel, kétszintes házban. Ez a megoldás se lenne rossz, de gyakran elmegy a wifi, néha csak 1-2 másodpercre, utána visszajön. A Routert a modemtől kb 10 méterre helyezném el, középmagasan a falon, mert állítólag minél magasabban van annál jobb, és talán így egyszerűbben tolja fel a jelet. A repeaterrel hiába van maxon a jelszint, ha szakadozik vele a wifi, anélkül viszont egyes helyeken egyáltalán nincs net. Ráadásul a modem közelében jön wifin az 500-600Mbit/s, fent már csak 20-30ra képes. Persze kapható a router szettben is, külön antennákkal, de arra most nem futja, esetleg a későbbiekben. A modem hatótávja kb. 15 méter lehet max, fölfelé még annyi se. Mit gondoltok, egy ilyen kütyü megbirkózik esetleg önmagában is egy egész nagy két szintes házzal?



2018. nov. 10. 15:27
 1/3 A kérdező kommentje:

Modem: Sagecom Fast5655

TP-Link AC1200 3 antennás routeren is gondolkoztam, de talán ez jobb választás lenne. Attól, hogy nincsenek látható antennái, még jól tolhatja a wifi jelet. Esetleg tévesen gondolom?

2018. nov. 10. 15:32
 2/3 A kérdező kommentje:
Kiegészítésként még hozzátenném, hogy tudom, hogy vannak már nagyon jó és egyben olcsóbb erős AC-s routerek, elég jól értek is a pc-hez, de sajnos ezekhez a netes dolgokhoz sík hülye vagyok, az amplifi viszont állítólag percek alatt beüzemelhető.
2018. nov. 10. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az alapján nem érzem szükségesnek ezt a routert számodra mivel, csak általános felhasználásra használnád. ASUS RT-AC1200G+ is megfelelő lenne véleményem szerint, beállítása igen könnyű, kb csak össze kell dugni és végig nyomkodni a gyorsbeállítást.
2018. nov. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!