Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UTP kábel bekötése 4 érrel?

UTP kábel bekötése 4 érrel?

Figyelt kérdés

Üdv. Valahol egyszer már láttam, hogy be lehet kötni úgy, hogy 4 éren menjen csak.


Mivel a nappaliból megy egy 4 eres kábel a hálószobámba, ezért szeretném azt bekötni. A lényeg az lenne, hogy ha beledugom a tv-be menjen a net.


Melyik eret hová kell kötni a dugóban? rj45 dugó



2018. nov. 20. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

100Mbit elmegy 4 éren is, de kókányolás.

Ha csak 4 ér van a kábelben, akkor az ugye nem CAT5, tehát egyáltalán nem garantált, hogy bármi menni is fog vele, mert nem véletlenül vannak összecsavarva az érpárok.


Inkább húzz be egy új kábelt, kb 50 forint métere.

2018. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak 4 éren megy adat. Cat5E, amin 8 éren megy. 1.2.3 és 6. pozíció, amit be kell kötnöd. narancs-fehér, narancs, zöld-fehér és a 6-osba megy a zöld. Így működni fog simán.
2018. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként csak a Cat1 kábelben van 2 ér, a többiben 8 van, csak más a sodrás, a szigetelés, nincs akkora áthallás közöttük.
2018. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon szívesen húznák másik kábelt, de ez a falban megy, és az istenárt nem tudom mégcsak megmozdítani sem a kábelt, szerintem befalazták valahol...
2018. nov. 21. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Maga a kábel milyen típusú és hány ér van benne?
2018. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!