Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehetséges az, hogy a...

Hogyan lehetséges az, hogy a telefonom nem hallgathatott le, mégis megjelent a reklám?

Figyelt kérdés
Tegnap bementem egy elektronikai üzletbe és csak nézegettem(!!) a hajformázó termékeket (konkrétan a remmington hajgöndörítőket), tehát esélytelen, hogy a telefonom az alapján dobott be nekem reklámot instagramon, hogy hallhatta, hogy kimondom a márka/termék nevét. Azt mostmár biztosan tudom, hogy lehallgatnak, erre több példa is volt már, de azt elképzelni sem tudom, hogyan lehetséges az, hogy egy termék mellett megállok 2 percig és pár órára rá arról dob be reklámot úgy, hogy előtte soha nem kerestem rá még csak a termékre sem, nem, hogy a márkára. Ugyanazt a terméket reklámozta, ugyanattól a márkától. Valaki meg tudná mondani, mi lehet e mögött? Így már eléggé ijesztő a dolog.

2018. nov. 23. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Instagram, Facebook és más kémprogramok minden bizonnyal a kamerát is képesek használni.
2018. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Egy eset alapján még ne vonj le messzemenő következtetéseket. Ez még a véletlen kategóriába esik.

Majd ha rövid időn belül többször is előfordul ilyesmi, akkor gyanakodhatsz.

Addig csak feleslegesen idegeskedsz - a stressz nem egészséges.

2018. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a helyadatokból. Tudja a rendszer, hogy X X GPS koordinátákon egy ilyen szaküzlet van. Te ott jártál, és gondolom a bolt kínálatát szintén ismeri a rendszer. A rendszer mások vásárlási előzményeiből tudja, hogy a sokan viszik a kirakott terméket, így neked is ezt ajánlotta.
2018. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy látom hogy egyelőre még újdonság a hely alapú reklám.
2018. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Rengeteg módon figyelnek meg, de például a boltokban használnak egy nagyon érdekes rendszert:

Ha bemész, akkor azonosítják a telefonod IP címét. Ez a rendszer a biztonsági kamerákkal van összekötve, amelyek így nemcsak azt látják hogy hol vagy, hanem a telefonodat hozzád kapcsolják.(Pl. Pisti bemegy a boltba, egy Galaxy s9-cel, aminek az ip címe 123.456.7.8 a kamerán látszik hogy Pisti épp a hajvasalókat nézegeti és ezt az adatot elküldik egy központba. Amikor meg hazamész, és netezni kezdesz, jön egy hirdetés az adott hajvasalóról)

2018. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!