Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szoktatok tapasztalni mostanáb...

Szoktatok tapasztalni mostanában a Youtuben hogy amit felraktatok évek óta, és egyszer egy-két év után letiltja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az utóbbi napokban észrevettem hogy le vannak tiltva a videóim, amiket 4 v 5 éve raktam fel, és egyszer csak letiltották? inkább saját készítésű videó és szól zene alatta azokat készítek, Tudom mindjárt kapni fogom hogy illegálisan tettem fel, meg bezzeg mások feltöltik és így tovább, No már most ti nem szoktatok ilyet tapasztalni, hogy évek után letiltja? v ennyire veszteséges az oldal hogy olyanokat is letilt mint pl hogy valakinek az egyik játék videóját tiltották le mert egy autó szirénáját össze keverte egy zene számmal, köszönöm a válaszokat..

2018. nov. 30. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nem tudjuk a választ, de tényleg.
2018. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a YouTube automatikus tartalomszűrőt használ az engedély nélküli tartalom (első sorban zene, de lehet videó, vagy akár fotó is) kiszűrésre. ez a szűrő azt keresi a videókban, amit a YouTube-nak a tulajdonosok (lemezkiadók, filmstúdiók, filmforgalmazók) elküldenek, hogy vegyék fel a tiltó listára és szedessék le, vagy irányítsák át hozzájuk a belőlük befolyó reklámbevételeket.


a levadászandó tartalmak listája folyamatosan bővül, ahogy egyre több jogtulajdonos jelentkezik be, hogy az ő dolgaikat is szedessék le azoktól, akik engedély nélkül használják. illetve maga a tartalom figyelő/kereső algoritmus is folyamatosan fejlődik és egyre újabb módokon és hatékonyabban ismeri fel a tartalmakat - például lehet, hogy korábban egy keverés, valamilyen torzítás, vagy egyéb módosítás miatt nem tűnt fel neki, de most már azt is kiszúrja.


erre a problémára az a megoldás, hogy vagy szerzel engedélyt a jogtulajdonostól, hogy felhasználd a videóidhoz (létezik egy csomó féle zeneáruház, ahol akár videók alá is megvásárolhatsz zenéket, nem csak saját hallgatásra), vagy saját magad állítod elő a nulláról a zenét, ha elég ügyes vagy, vagy olyan zenéket használsz, amiknek a jogtulajdonosai engedélyt adtak rá, hogy bárki bármire használhassa őket, így nem kell értük fizetni sem, engedélyt kérni sem, semmi mást sem. ilyeneket találsz pl. a YouTube szabadon felhasználható zene könyvtárában is:

https://www.youtube.com/audiolibrary/music

2018. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!