Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol kia laptop? 7...

Miért kapcsol kia laptop? 7 hónapos lenovo laptop minden ok nélkül leáll. Az új windows 10 frissítés után kezdtem el tapasztalni a hibát, volt hogy pont 2 óra múlva kapcsolt ki ismét.

Figyelt kérdés
Eddig 4 kikapcsolást tapasztaltam. Lehet a probléma a frissítés? Nem hiszem, hogy túlmelegedett volna most is mikor leállt nem volt forró.

2017. nov. 12. 12:58
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Minek telepítesz olyan frissítéseket, amikről nem tudod min javít bármit is?

Nem célszerű minden sz...rt felrakni, mert egyrészt minden foltozás után lassul a rendszer (szűz rendszer 30mp alatt elindul, minden frissítést felpakolva 2:30 és a rendszer még mindig üres, csak frissítésekkel teli), másrészt a "biztonsági frissítés" sok esetben nem is biztonsági, illetve egy magánembernek nincs is rá szüksége. Én céges rendszergazdaként csak a kritikus frissítéseket telepítem, amire valóban szükség is van és minden gép hibamentesen fut.

Mottóm: "Ami egyszer működik, minek piszkáljak hozzá?"


Szóval a fejetlen frissítgetések helyett, inkább gondold át, hogy érdemes-e telepíteni valamit... hiszen látod az eredményét.


Annó outlook esetében adott ki a MS egy olyan frissítést, amit nem lehetett eltávolítani, ám teljesen leállította a spamszűrését a programnak és csak 3 hónap elteltével adta ki a "javításnak" a javítását... addig pedig szívhatott az ember. És ez csak 1 példa volt a sok közül. A "kötelező" eltávolíthatatlan frissítései pl. a legális corporate licenszet érvénytelennek állították be, így bár céges gép volt, a hosszas levelezés helyett inkább "feltörés" lett a vége... még annó az XP-s korszakban.


Szóval nem minden jó, ami új!

2017. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyetértek, töröltem a fenébe és visszaálltam az előzőre. Azóta még nem állt le a gép, remélem így is marad.
2017. nov. 19. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!