Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan mérhető pontosan az...

Hogyan mérhető pontosan az internetem sebessége?

Figyelt kérdés

Annyit vágok, hogy pontos sebességmérésnél az a tiszta, ha az általam leggyakrabban használt oldalak elérési idejét átlagolom, vagy valami hasonló, nem nagyon értek hozzá.


Papíron UPC 500-as netem van. Igazából minden rendben van vele, tökéletesen gyors, wifi rendben, az én telefonom veszi az 5ghz-et, az is gyors, tényleg, semmi okom a panaszra, de azért mégis érdekel, hogy nálam nincs-e valami hiba, illetve nem kevés-e, amit mérek.


A UPC saját mérője és a speedtest.net, amikben nem igazán bízok, több hálózaton is olyan 150-250 között mérnek. A feltöltést 20-22-nek mérik, és ez annyi, amennyit a csomag ad. Mennyire valószínű, hogy a kábelezés, esetleg az elosztók miatt van ez, és nem a UPC miatt? 2 TV és egy mediabox megy még a fő kábelről egy 4-es splitterrel, szűrőt nem használok, semmi tünet a TV-ken, jelerősség 71-85%, ami az osztásnak tudható be, minőségnek mindenhol 100%-ot ír. A torrent ennek megfelelően 15-25-el tölt, néha megüti a 28-30-at.


Ez a 150-250 egy 500-as netnél teljesen normális, és csak én fújom fel, vagy semmi gond? Igazából nem érdekel, ha ők lopják el a 70%-át, szóval ha megvan a 100, nekem az teljesen jó, csak ha már fizetjük, mert szerződés miatt ugyanannyiba kerülne, mint a kicsi, akkor legyen már jó. Inkább azon szoktam aggódni, hogy az én kábeleimmel, osztóimmal van-e gond.



2018. dec. 4. 22:41
1 2
 1/12 Derwer ***** válasza:

Feleslegesen túráztatod magadat.

500mbpst egy szerverre nagyon nehéz lesz mérned, mert ez nagyon nagy sebesség.


Wifin meg a legjobb esetben fér át 500mbps. De leginkább a fele, ha modern ACes eszközeid vannak.

2018. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem 150es netem van, de wifivel 100-at se éri el... UPC-nél azt mondták örüljek neki, hogy ennyi van, wifivel 0-t (nullát!) garantálnak (kábellel is valami minimálisat). Pedig 2 méterre van tőlem a router és nincs semmi a gép és közötte.

Szerintem - sajnos - 150-250 egy 500-as netnél normális wifivel. Ha kábellel is ugyanennyi, akkor az már nem normális.

2018. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából a kábelesről van szó. A wifit csak megemlítettem, hogy megy. A gépen mérem ezeket.
2018. dec. 4. 22:55
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából a wifi-s kapcsolat sosem izgatott, csak telefonok vannak a házban, és mondhatjuk, hogy csak én használom ki, de nekem gyors az is. A kábelessel foglalkozok sokat. Van két gép a házban.
2018. dec. 4. 22:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Most a speedtestre bíztam, hogy keresse a legoptimálisabb szervert, így persze kereken 500/23-at mért a speedtest a gépemen.
2018. dec. 4. 23:02
 6/12 A kérdező kommentje:
Most bezze mindegyik szerver, még egy Los Angelesi is kilöki a 450-500-at. Ki érti ezt.
2018. dec. 4. 23:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Na jó, komolyra fordítva. Nem akarok mindent külön hozzászólásban leírni, mert kapkodva méregetek. Biztosan nem így kell. Csak elég parás tudok lenni, ha valami gond van ezekkel a cuccokal. Nem a sebességről van szó, mert ahogy mondtam, minden okés, csak nem akarom, hogy nálam legyen gáz. A wifi tényleg nem igazán izgat, a kábeles net sebessége szokott foglalkoztatni. Akkor ezt nem lehet igazán pontosan megmérni, mert túl nagy a sávszélesség? Milyen, viszonylag pontos mérési módszer van, amit egy mezei felhasználó is meg tud ejteni?
2018. dec. 4. 23:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Nalam a 500-as Upc akarmivel merve 500 marad. Meg falun is, bar ott uj volt a halozat.

A wifi is egesz jo, 3 betonfalon keresztul is hasznalhato.

2018. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az akkor jó. Hány felé van osztva a házban, és milyen elosztókkal?
2018. dec. 4. 23:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy sima coax eloszto, egyik szal a connect box, masik a tv set top box mivel külön szobaba kell.
2018. dec. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!