Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan mérhető pontosan az...

Hogyan mérhető pontosan az internetem sebessége?

Figyelt kérdés

Annyit vágok, hogy pontos sebességmérésnél az a tiszta, ha az általam leggyakrabban használt oldalak elérési idejét átlagolom, vagy valami hasonló, nem nagyon értek hozzá.


Papíron UPC 500-as netem van. Igazából minden rendben van vele, tökéletesen gyors, wifi rendben, az én telefonom veszi az 5ghz-et, az is gyors, tényleg, semmi okom a panaszra, de azért mégis érdekel, hogy nálam nincs-e valami hiba, illetve nem kevés-e, amit mérek.


A UPC saját mérője és a speedtest.net, amikben nem igazán bízok, több hálózaton is olyan 150-250 között mérnek. A feltöltést 20-22-nek mérik, és ez annyi, amennyit a csomag ad. Mennyire valószínű, hogy a kábelezés, esetleg az elosztók miatt van ez, és nem a UPC miatt? 2 TV és egy mediabox megy még a fő kábelről egy 4-es splitterrel, szűrőt nem használok, semmi tünet a TV-ken, jelerősség 71-85%, ami az osztásnak tudható be, minőségnek mindenhol 100%-ot ír. A torrent ennek megfelelően 15-25-el tölt, néha megüti a 28-30-at.


Ez a 150-250 egy 500-as netnél teljesen normális, és csak én fújom fel, vagy semmi gond? Igazából nem érdekel, ha ők lopják el a 70%-át, szóval ha megvan a 100, nekem az teljesen jó, csak ha már fizetjük, mert szerződés miatt ugyanannyiba kerülne, mint a kicsi, akkor legyen már jó. Inkább azon szoktam aggódni, hogy az én kábeleimmel, osztóimmal van-e gond.



2018. dec. 4. 22:41
1 2
 11/12 Derwer ***** válasza:

Nem mindenhová és nem folyamatosan tudod kihasználni a sebességet. Főleg nem az 500at.

ha a legközelebbi szerveren megvan, akkor biztos minden rendben van.

azon túl már a vonalak aktuális terheltségétől függ.


Ez olyan hogy veszel egy kocsit, ami 200zal tud menni és te elvárod, hogy mindenhová el tudj vele menni 200zal.

Pedig van olyan út ahol nem szabad van olyan út ahol nem lehet 200zal menni.

Sőt van torlódás is a világon .

2018. dec. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most érdekes módon, még így délután is 450-500 körül mérek szinte bármilyen hálózaton.
2018. dec. 5. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!