Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A PayPal az alábbit írta...

A PayPal az alábbit írta nekem. Mit jelent?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok elég jól angolul és szeretném pontosan tudni, nem félreérteni benne semmit.


Therefore, we treat our services to you as within the scope of the financial services exemption from VAT. You may still need to confirm in your own jurisdiction whether the same VAT treatment applies to the receipt of e-money account services from a European financial services provider.



2018. dec. 10. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:

A PayPal ÁFA-mentesen biztosítja részedre a szolgáltatást, neked viszont nyilatkozni kell, hogy jogosult vagy az ÁFA-mentességre, a saját bankod részéről.

Hogy ott valamit ki kell pipálni, vagy miről szól ez, azt persze nem tudjuk, mert a kontextust te sem említed, mint a legtöbb kérdező, ezen a fórumon.

2018. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én nem akarom semmilyen bankon keresztül használni a PayPal-t.
2018. dec. 10. 23:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyilatkoznia kell, hanem el kell tudni döntenie (confirm, mint establish the truth or correctness of), hogy azon tranzakciókra, ügyletekre, akármikre, amiket a paypalon át bonyolít, érvényes-e az áfamentesség.
2018. dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"De én nem akarom semmilyen bankon keresztül használni a PayPal-t."


Ehhez képest csak bankon keresztül tudod használni, mert csak egy bank tud téged személyesen azonosítani, ami a pénzmosás elleni szabályok miatt viszont kötelező.

Tehát létező bankszámláról tudsz utalni, vagy létező kártyát használni hozzá, amihez te személyesen köthető vagy.

Volt vagy van esetleg a UniCredit banki személyes befizetés, de ott is azonosítani kell magad.

Nem mozgathatsz névtelenül, követhetetlenül pénzeket a nagyvilágban, mondjuk egy freemail-es címhez kötve.


Továbbra is problémának látom, hogy nem írsz alapvető körülményeket (kontextus).


Ha én feltennék ilyen kérdést, precízen leírnám, hogy mi történt, kaptam egy emailt, vagy venni akartam valamit, vagy mit csináltam, ami az adott eseményt, problémát kiváltotta.


Ne nekünk kelljen már találgatni!

2018. dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Feltettem egy csomó kérdést a PayPal-nak, hogy akkor most pontosan hogy is van, mert sehol nem láttam világosan leírva, hogy:

- nekik automatikus jelentési kötelezettségük van a NV felé, vagy csak akkor ha kérik tőlük

- mekkora összeg fölött, és éves keretösszeg van, csak az össz bejövő pénz számít, vagy év végi? és/vagy milyen dátummal?

- és milyen adatokat adnak ki? a teljes forgalmat lebontva átutalások szintjén a partnereim adataival együtt? vagy csak egy teljes összeget?


Erre írták az alábbit, azaz nem válaszoltak egy kérdésemre se, és a válaszukat meg nem értem egészen:


PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. (R.C.S. Luxembourg B 118 349) is duly licensed as a Luxembourg credit institution in the sense of Article 2 of the law of 5 April 1993 on the financial sector as amended (the “Law”) and is under the prudential supervision of the Luxembourg supervisory authority, the Commission de Surveillance du Secteur Financier.PayPal’s main business is the issuance of E-money and the provision of services closely related to the issuance of E-money. A description of the main characteristics of the PayPal Service is set out in the Key Payment and Service Information document which is accessible via the Legal Agreements link of each page of the PayPal website(s). Therefore, we treat our services to you as within the scope of the financial services exemption from VAT. You may still need to confirm in your own jurisdiction whether the same VAT treatment applies to the receipt of e-money account services from a European financial services provider.

2018. dec. 11. 09:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekik nem kell jelenteni a NAV-nak, mert az nélkülük is figyeli a hazai pénzmozgásokat, te meg nem használhatod a PayPalt bank nélkül.

Ha esetleg külföldi bankot használsz, azt is felügyelik valahol.


Amit én olvastam, ha például van egy számlád, amire gyanúsan sok pénzt teszel be, ami külföldi vásárlásokra megy el, arra felfigyelhet a szoftveres rendszer, mert elképzelhető, hogy kereskedő vagy, aki nagy mennyiségű árut rendel ilyen módon és trükközhet az adókkal.

2018. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én eddig a PayPal-t bank nélkül használtam, és most kötelező ugyan megadni már egy bankot, de én soha nem utalok a banktól a PayPal-ra pénzt, és a PayPal-ról sem veszek ki bankon keresztül soha pénzt.


Szóval azt állítod, hogy a PayPal-nak nincs a NAV felé jelentési kötelezettsége? Én nem így tudtam. A bank meg nem látja mi van a PayPal számlámon.

2018. dec. 11. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem állítom, csak nem tűnik hihetőnek, hogy egy amerikai cég csicskázzon a világ összes adóhatósága felé, miközben banki szolgáltatásokat nem is nyújt egy országban (az a bankok dolga).

De ez nem zárja ki, ha pénzmosás gyanúja merül fel, akkor nem intézkedhetnek.

Amikor valaki csak mástól kap pénzt a PayPal-re, amit el is költ (nem USA polgárként), annak meg vannak bizonyos korlátai, pontosan már nem emlékszem. Vagyis nem enged nagyobb pénzeket forgatni, ha jól rémlik.

2018. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
egyrészt nem amerikai székhelyű a cég, ezért is vonatkozik rá a törvény
2018. dec. 11. 15:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Most azzal, aki segíteni próbál, vitatkozol abban, ami őt nem érdekli...
2018. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!