Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell beállítani a routert...

Hogy kell beállítani a routert és a netet?

Figyelt kérdés
A digi távolról aktiválta a szolgáltatást, mert be van madzagolva a lakás. Most költöztünk be Békásmegyerre, de így nincs netünk. Analóg 100as net, Asus routerrel. Esetleg ha van önként jelentkező, ráérő ember a Csobánka tér környékén aki eljönne, kifizetem.
2018. dec. 22. 06:19
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Ez nem egy apróhirdetési oldal, hanem segítség nyújtó.

Tehát részletezd a problémát. Mi leírjuk mit kell csinálnod, megcsinálod majd örülsz. Ez a menete.


A diginek is már többféle internetje van. Tudni kéne milyen. Közvetlenül 8 eres UTP kábelen jön a net? Vagy van még a szobában modem is amit a szolgáltató hozott? Ha igen, annak mi a típusa. A digi általában PPPoE protokolt használ, amihez van felhasználónév és jelszó is. Azt ismered micsoda? Mert kell majd a router beállításához. Az Asus router milyen típusú?

2018. dec. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hozott semmit a szolgáltató. Vettem egy asus routert rt-n12+b1 a modellszama. Kaptam a digitol felhasznalonevet meg jelszot de semmit sem mondtak, mi csinaljak :( annyit tudok hogy régi analog net és kellett vennem egy kábelt pluszba a beállitasokhoz mert az nem volt a router dobozában.
2018. dec. 22. 07:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy közvetlenül a kábelen jön a net, annyit mondtak, hogy azt a kábelt dugjam a piros lyukba, a géphez valót meg a notiba de csak amíg beállítom.
2018. dec. 22. 07:09
 4/7 anonim ***** válasza:

A Diginek mindenképpen technikai segítséget kellene nyújtania, mert ez (is) a dolga. Mondd meg, hogy nem jó, jöjjenek ki és üzemeljék be, max. ha a pampog a kiérkező technikus, hogy neki ez nem lenne feladata, megmondod, hogy kifizeted. Beállítja, aláírod a munkalapot és kiszámlázzák.


Amúgy nem nagy kunszt beállítani (kb. 2 perc), de így elég nehéz nekiállni elmagyarázni annak, aki nem igazán foglalkozott ilyesmivel.

2018. dec. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most valamit sikerült. Létrehoztam a kapcsolatot a kábelen, utána az asus fiókban beállítottam. Rá is csatlakozott wifin, de azt írja hogy a kapcsolat korlátozott.
2018. dec. 22. 07:37
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Kellett volna kábelt kapnod, ha megnézel egy kicsomagoló videót abban ott van.

https://www.youtube.com/watch?v=J9WlDCLJUkM


Szóval igencsak valami újracsomagolt verziót kaphattál.


Maga a beállítás nem bonyolult ezeknek az új Asus -oknak már magyar nyelvű a webes felülete.

A beállításhoz is teljes magyar kézikönyv van:

[link]


Ha nem értesz rajta valamit, kérdezz!

2018. dec. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Feladom... köszönóm a segítséget, meghagyom a munkát másnak :)
2018. dec. 22. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!