Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jó internet, lassú letöltés?

Jó internet, lassú letöltés?

Figyelt kérdés

Most kötöttük be, eddig nálunk nem lehetett 15mbit/s-nél gyorsabb internet, most azonban jött egy másik szolgáltató, ami 30mbit/s-t biztosít. Ezt meg is kapjuk, ötféle speed testtel is lemértem, mind 28-30at mér.


Viszont a letöltés ugyanannyi, mint régen. 1,7MB/s és kész. Hiába van gyorsabb netünk, valahogy ez a gyakorlatban nem látszik meg. Semmit sem tölt ennél gyorsabban, és nem értem miért nem. A ping is ugrál, játékokban nagyon gáz, hogy egyszer 40, utána hirtelen 300-400, lehetetlenné téve az egészet.


Valaki meg tudná mondani, hogyha a tesztek kimutatják, hogy duplaolyan gyors a net, akkor miért ugyanúgy 1,7MB/s a gyakorlatban?



2018. dec. 23. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Router milyen típusú? Bár elvileg nem lehet a lassúság oka, ha 100 MBPS-t tud, de nem tudom, meg kellene próbálni egymásik routerrel vagy ha modemet közvetlenül a gépbe dugod...
2018. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A router tuti nem problémás, mert wifiről is 30mbit/s, de ugyanúgy csak feleannyi a letöltés.
2018. dec. 23. 23:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan hol mértél max 1,7MB/s sebességet? Több helyen is próbáltad?
2018. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hálókártyád milyen? Elvileg már jópár éve 100-as, meg 1000-es hálókártyák vannak csak, de ha öregebb géped van, akkor lehet, hogy csak 10-es van benne és azért nem jön vezetéken több ennél.
2018. dec. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan toltottel le?
2018. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy te nagyobb sávszélességgel tudsz letölteni nem jelenti, hogy a szerver is gyorsabban fog neked feltölteni!
2018. dec. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Új gamer gépről van szó, a hálózati kártyával biztosan nincs baj.


Steamről is töltöttem le, torrentoldalról is, programot is böngészőből. És mind ezt hozza. Oké, a torrentek mástól függenek, de biztosra tudom, hogy 10MB/s+ sebessége volt az adott torrenteknek.

2018. dec. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!