Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen korlátai vannak YouTube...

Milyen korlátai vannak YouTube-csatornám készítésének, ha a főirány más csatornák videóiból való feldolgozás/összeállítás lenne?

Figyelt kérdés

Legfőképpen a jogi kérdésekre vagyok kíváncsi, tehát kell-e engedélyt kérnem a csatorna tulajdonosától, hogy szeretném felhasználni a videóját, vagy elég csak belinkelnem a leírásba. Vajon csak egy részletet tehetek-e be belőle a videómba, vagy mehet egészben.

És ha esetleg olyan nézettségig jutna a csatornám, amiért már valamilyen összeget fizetne a youtube, akkor érint-e engem hátrányosan az, hogy csak részben saját tartalom, mert mások videóit szerkesztettem át...


Egyébként egyedi ötletről van szó, de máshonnan szedett videók feldolgozásán alapulna.



2019. jan. 2. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben a méltányos használat körében próbálkozhatsz, ha belefér (paródia, kritika, ismeretterjesztő, tananyag jellegű videó), mert akkor nem kell előzetes engedély, és mehet a bevételszerzés is rá. Persze ez sem egyértelműen következik minden esetben, de van itt egy iránymutatás:


https://www.youtube.com/yt/about/copyright/fair-use/

2019. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minimum illene, de nyilván érdeked is, hogy ne tiltsák a cuccot, nyilván telefonálgatnod kell. Ne felejts el kemény minimálbemutatkozással indítani és légy tisztában a céljaiddal és a szándékaiddal, ennyi elég elkerülni a szükségtelen hátrányt. (Ha tudod, bocs, csak hallani ezt-azt a hétköznapokban emberekről, elég sok a pótolnivaló legtöbbször...)
2019. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm, ezt már olvastam, de nekem abból nem túl egyértelmű.


Felhoznék egy példát: biztos mindenki látott már El Risitas videót, a spanyol fogatlan röhög, és feliratban módosítják az eredeti videóban elhangzott szöveg jelentését. Röhög a magyar labdarúgó válogatott teljesítményén, stb. Vagy a Hitler bukása filmből is csináltak ilyet. Tehát egy az egyben a videó onnan van kivéve, csak tettek rá feliratot, amivel más értelmet nyer.


Az ilyen videó például megfelel-e a kritériumnak és tud-e pénzt keresni vele az aki feltöltötte?

2019. jan. 2. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
El kell kezdeni aztán meglátod. Én paródiákat szoktam feltölteni a youtube csatornámra innen onnan összeszedett tartalomból. Feltöltéskor mindig kiderül, hogy van-e jogbirtokos és ha van, attól még nem törlik le a videót csak én nem tudok pénzt keresni vele. Ha nincs megjelölve birtokos akkor nyomom rá a bevételszerzést. Egy éven át kerestem így pénzt aztán szigorítottak a szabályokon és most már nem engedik mert több saját tartalmat kellene feltöltenem.
2019. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha te is hozzáteszel és attól megváltozi a dolog értelme az már paródiának minősül és átmehet a szűrőn, de attól is függ, hogy mennyire szigorúan jogvédett az eredeti tartalom, illetve mennyire veszik zokon, amit csinálsz.


pl. ha nem nagyon elérhetetlen a videó jogtulajdonosa, mert nem egy hollywoodi filmstúdióról, vagy világsztárról van szó, hanem egy másik hozzád hasonló (csak esetleg befutottabb) magyar vloggerről, akkor azért ildomosabb megkeresni és engedélyt kérni, esetleg be is mutatni neki a még nem publikus, de már kész videót, hogy erre gondoltam és akkor ő elmondja, hogy mit gondol róla, mivel van baja, hogy tudná elfogadni.

még ha törvény esetleg nem is tenné ezt szükségessé, azért szűkebb közösségben illem is létezik, nem csak törvény. képzeld bele magad a másik helyzetébe, hogy te mennyire vennéd zokon, ha a munkáddal ezt csinálnák - elvégre akár veled is megtörténhet. amit meg nem szeretnéd, hogy veled csináljanak azt te se csináld másokkal. ha ezt betartod, akkor sokkal kevesebb jogi és más problémád is lesz...

2019. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!