Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A DoS/DDoS valóban működik?

Jack8 kérdése:

A DoS/DDoS valóban működik?

Figyelt kérdés

1. Pl. Ha megtudom a haverom IP címét és beírom egy DoS programba akkor elmegy a netje? Ezzel szabálysértést követek el?


2. A DoS/DDoS egyenlő az "internet kilövéssel" vagy "szerver kilövéssel"?


3. Létezik valóban működő DoS/DDoS program, amely képes is valamit elérni az internettel vagy a szerverrel?


Félreértés ne essék, nem támadást szeretnék indítani, csak érdekel a téma. Sok helyen láttam/hallottam, hogy ki fognak Dos vagy DDos olni valakit vagy egy szervert. De láttam YouTube-on egy liveot, ahol látszott egy kis időre a Youtuber IP címe majd kis idő múlva megszakadt a live.


Főleg ezek miatt érdekel engem ez a téma.


Köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 20. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
A Wikipédián elég jó cikk van róla.
2019. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel szabálysértést követek el?"

Súlyosabbat:

"423. § (2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza

...

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


"5. § A bűncselekmény bűntett vagy vétség. Bűntett az a szándékosan elkövetett bűncselekmény, amelyre e törvény kétévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetés kiszabását rendeli, minden más bűncselekmény vétség."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )

2019. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Ha bűntettnek számít, akkor mi a teendő ha engem DoS/DDoS-olnak? A rendőrségre kell menni?
2019. jan. 20. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!