Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Maps miért mutat...

Google Maps miért mutat teljesen más várost mutat, mint ahol vagyok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Lengyelországban voltam egy nagy városban egy német pasi kocsijában. Meg akartam nézni googlemaps-en hol vagyunk (mert kicsit eltévedtünk).


Nagyon elcsodálkoztam, mert a google maps nem Lengyelországot és a várost mutatta, ahol vagyok, hanem egy német várost. Egészen konkrétan azt a várost, ahol a német pasi él, akié a kocsi. Még akkor is, amikor mozgott az autó (mintha ott lettünkk volna fizikailag, holott nem voltunk).


Ezt nem tudom összerakni ez hogyan létezik. Én SOHA nem voltam abban a városban.


Valakinek valami tippje ezzel kapcsolatban ez hogyan történhetett meg?


Köszi!



2019. jan. 30. 12:17
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

De egy idő után "megtalált", nem?

Amikor bekapcsolod Androidos telón a pontosabb helymeghatározást, akkor átlépsz egy más világba... A Google próbálja felmérni valós GPS adatok és az elérhető szinte bármilyen rádiós jelek alapján a világot, hogy ha valakinek azonos rádiójelei, jelerősségei, stb vannak, akkor GPS műholdak nélkül is viszonyalag pontos helymeghatározást tudjon. Ezeket az adatokat tárolja, és ha te épp pozíciót kérsz le, akkor ő először ezek alapján számol. Mivel az autó tulaja valószinűleg főleg a saját városában mozgott, ezért valószinű, hogy annak valami jele miatt (Bluetooth, Wifi, akármi) a Google oda gondolt. De ezt valószinűleg később frissítette a valós GPS adatok és a mobilhálózatok miatt.

2019. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát a pasinak a műszerei tárolnak ilyesmi lokációs adatot és a google, hogy "gyorsabb" legyen először ezeket az adatokat használja és csak később jön képbe a "pontosabb" lokalizáció.


Tehát, mintha az én mobilom rácsatlakozna a közelben elérhető kütyük adataira...és ez pont az ővé, aki tök más országban, tök más városban mozgolódik...


Igen, kb 5 perc után átállt, talán rövidebb idő is volt...de addig úgy mutatta mintha mi No-ban mozognánk, egy tök más városban...elég bizarr volt.


Hmmm...nagyon érdekes...

Jól értettem?

2019. jan. 30. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, de talán azt a helyet mutatta elsőként, amelyik szolgáltatói routeren keresztül korábban megjelent, pl. amire a német otthoni wifi-je csatlakozik. És először csak a router IP (vagy MAC?) címét látta, ami azóta nem változott... csak találgatok, de érdekes kérdés.
2019. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az sem lehetetlen, hogy az illető valamilyen VLAN-szerű hálózaton keresztül az otthoni internet szolgáltatóját használja, és a Google csak azt látja a kérés forrásaként. (?)
2019. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az ok, hogy ő esetleg valami otthoni szolgáltatót használhatott..


De ugye ez nem az ő mobilján történt, hanem az enyémen...ami egy magyar mobil és kint roaminggal használtam (lengyel roaming)...szóval nem tudom az én mobilom milyen értelem van befolyásolva hogy egy random mellettem lévő ember milyen szolgáltatót használ...


Very interesting minden esetre...

Mondjuk az első hsz-ó magyarázata némikép esetleg magyarázza ezt a dolgot...

2019. jan. 30. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát akkor biztos nem voltál semmilyen wifi-re kapcsolódva? Csak a mobil internetet használtad? Esetleg valami BlueTooth kapcsolat a kocsi navigációjával?
2019. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én tudomásom szerint csak a mobil internetet használtam.

Arról sajna nem tudok, hogy a kocsiban volt-e bármilyen egyéb internet...vagy ahhoz hasonló dolog...wifi.


Én biztos nem arra csatlakoztam fel.

2019. jan. 30. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!