Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kötöttek be valakihez optikai...

Kötöttek be valakihez optikai kábelt a digisek mostanában?

Figyelt kérdés

Ezer és egyféle pletyka van a neten, hogy milyen kábelt visznek meg hova, meg milyen routert...Szeretném, ha valaki tudna első kézből tapasztalatot mondani.

Valamitől azt hallom, hogy a lakásba húzzák be az optikát és ott telepítenek egy routert, valaki azt mondja, hogy a lépcsőházig viszik és onnan ugyanaz az utp kábel megy tovább a lakásba.

Mi az igazság? Egyáltalán az utp kábelen megy a gigabites net? :) Tök hülye vagyok ehhez.



2019. jan. 31. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A paneleknél hogyan van azt nem tudom, de nálunk a kertvárosi részen ahol csak családi, kertes házak vannak, itt a digi úgy csinálja hogy az összes létező oszlopon húzzák a drótot pontosabban az optikai kábelt, és minden oszlopon van egy doboz amire azt mondta nekem valaki hogy egy jel erősítő, átalakító és onnan már UTP-s kábel megy a házban lévő modemre ami router is egyben. Mi az Invitelnél vagyunk egy rakás fos lett már lassan 1 éve, mert ezek is optikára váltottak, de teljesen más megoldással, aminek nyoma nincs, szerintem csak azt mondták de ugyanúgy fos mint régen és semmivel sem jobb, sőt rosszabb, inkább hagyták volna a régi, igaz hogy lassú volt de jó volt, frankón működött minden. Az utcánkba 4 házzal arrébb lakik a haverom akinél a Digi ezt csinálta és dicséri hogy jó, ő magyarázta ezt el nekem. A Telekom is most építi erre a hálózatát Optikait persze, és ők is a Digihez hasonlóan fogják csinálni. A tömbházaknál meg tényleg nem tudom hogy van ez. Egy régi szolgáltató minden lépcsőházhoz installált egy "elosztót"' és ott mente le lakásokba a dolog, de azt már rég megszüntették mert helyettük a Telekom lett aki ott már 2 éve kiépítette az optikát de nem tudom milyen megoldással, lehet hasonlóval fene tudja.
2019. jan. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 qkker1 ***** válasza:
Nekem behozták a lakásba az optikai kábelt, és arra kötötték a routert.
2019. jan. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is így olvasgattam a dolgokat, hogy behoznak egy ONT routert a lakásba és arra már persze köthetem a routerem, de minek.

Na akkor feldobnám a labdát.

Most volt felújítva a lakás és nem annyira szeretném, ha szétcsesznének valamit.

Jelenleg így van kialakítva a dolog:


[link]


Próbáltuk ízlésesen, kábeldzsungelt lehetőleg mellőzve kialakítani a dolgot, szóval ha megoldható akkor nem szeretném ezt nagyon szétbarmolni.

Van ötletetek rá? Én arra gondoltam, hogy a lépcsőházi oldalra kitennék egy zárható dobozkát és abba tenném az ONT eszközt majd, de akkor áramot kéne valahogy kivinni a lépcsőházba ami nem tudom, hogy hány millió szabályt sérthet meg.

2019. jan. 31. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!