Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi okozhatta a...

Szerintetek mi okozhatta a felvételeken látottakat? Biztos nem optikai csalódás. Volt valamiféle égitest mostanában a közelben?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 25. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsen semmiféle nibru ott. Optikai csalódás az
2011. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem valami ilyesmi lehetett:

http://www.youtube.com/watch?v=UsYd1oih3h8

2011. máj. 25. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár a film minősége elég jó, sajna a csajszi nem zoomol rá.

Nagy valószínűséggel optikai csalódás volt.

a, Szabad szemmel látható objektum nem volt mostanában. Legalábbis ilyen fényességű.

b, Az üstökösök meteorok, kompakt objektumok, értem ez alatt, van nekik egy határozott elnyújtott kisméretű fényes megjelenésük, a videón látható fényjelenség, ahogy a szövegben is mondták úgy nézett ki mint egy második nap. Általában a fényes objektumok nem kör alakúak, az általad linkelt videón is egy hosszú fényes objektum látható amint elhalad a nap mellett.

c, Néha, ha a nap alacsonyan jár megfigyelhető, hogy vele átellenes oldalon egyes magas légköri felhők nagyon jól visszatükrözik a fényét, én szem szerint láttam már olyat, hogy majdnem úgy nézett ki mintha egy másik nap lenne az égen, csak felhő takarja el, ezért a második napnak szórt homályos de fényes volt a kinézete hasonló mint a videón, bár nem volt annyira élethű.


Szóval összefoglalva tényleg csak egy optikai csalódás.

2011. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Filmeztél már napot? Abszolút semmi nem látszana a filmen a nagy fényességet kivéve. Az csak egy fehőről visszaverődő fény, megából a fény erősségéből is látszik.
2011. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

12:08

Ne az elsőt hanem a medencés videót nézzétek meg, bár az első is érdekes, de az biztos, hogy az optikai csalódás.

A medencésnél látható, hogy tiszta az égbolt és a medence vízében jól kivehető a nap melletti rózsaszín folt. Nem hiszem, hogy utólag rakták volna oda.


Nem vagyok ebben a témában jártas, de nem lehet, hogy valami olyan "űrtörmelék", amely a legfeslő szférában járt és megvilágította a nap, vagy ilyesmi?

2011. máj. 25. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ehh, a medencés felvételnél nem a rózsaszín folt az érdekes! Az a többszörös lencserendszer egyes tagjai közötti reflektált fény miatt van! Amit látni kell, az a medence vízfelszíni tükörképén fellelhető apró fényes valami a tükörképen a Nap mellett közvetlenül, a baloldalán. Kb 1:25-nél elég jól elkülönül a fényes, Naphoz képest apró valami.
2011. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az szerintem optikai csalódás, illetve a vízben föllelhető szemcse, bármi lehetett a vízben.
2011. máj. 25. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem. Ha megfigyeled alaposan, amikor a kamera mozdul a vízfelszínhez képest, oldalirányban, akkor látni lehet hogy a folt szögtávolsága nem változik. Ha vízfelszíni dolog lenne akkor annak el is kellene mozdulnia a Nap képéhez képest. Van is néhány nagyon apró valóban vízfekszíni kosz, és azok el is mozdulnak. Legjobban talán 1:41 körül látni.
2011. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!